З нагоди Дня Європи проведено наукову конференцію «Права людини і демократія»

Організатори: кафедри міжнародного і конституційного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України.

Захід відкрили завідувач кафедри міжнародного права І.В.Яковюк та доцент О.Я.Трагнюк, які наголосили, що в умовах євроінтеграційного поступу України, зокрема імплементації Угоди про асоціацію, надзвичайно важливе значення має дослідження питань впровадження європейських  цінностей, серед яких особлива увага приділяється правам і свободам людини та демократії.

Особлива увага була  приділена доповідям аспірантів та студентів, які роблять перші кроки на шляху свої наукової кар’єри. Свої виступи вони присвятили аналізу широкого кола актуальних для України питань, пов’язаних із захистом прав особи, а  також впливу інтеграційних процесів у Європі на їх розвиток.

У дискусії взяли участь:  О.Облакова (аспірантка кафедри міжнародного права) − «European integration and sport», В.Шумська (факультет адвокатури, 1 курс магістратури) − «Наслідки виходу Великої Британії з Європейського Союзу»,  Л.Іллюшко (факультет адвокатури, 1 курс магістратури) − «Європейська громадянська ініціатива як спосіб вирішення проблеми дефіциту демократії в ЄС», А.Генералова (факультет адвокатури, 1 курс магістратури) − «Право на свободу вираження поглядів в європейському просторі та можливості його обмеження», О.Бережняк  (господарсько-правовий факультет, 1 курс магістратури)  «Захист персональних даних в ЄС»   та ін.

За результатами роботи конференції буде опубліковано збірник наукових статей.