Наукові матеріали

Промова Барака Обами на конференції «Заклик до відновлення зусиль зі створення заповіту для нової Америки» (Вашингтон, США, 2006). 
Переклад з англ. Ольги Стороженко під редакцією Дмитра Вовка (Центр дослідження верховенства права і релігії НЮУ імені Ярослава Мудрого.

Центром дослідження верховенства права і релігії у співдружності із Харківським юридичним кіноклубом випущено збірку есе «Право, релігія, кіно».  Автори есе торкаються різних парадигм і аспектів взаємодії правового, політичного і релігійного як у матеріальному, так і символічному світах. Політична релігія, релігійна свобода, толерантність до іншого, роль права у прощенні, право і кохання, (не)майбутнє права і релігії, релятивізація правового і політичного порядку, міфологія права, право, релігія і науково-технічний прогрес – невичерпний перелік питань, що розглядаються розглядають у контексті кіномистецтва.
 
Редакторами збірки виступили директор Центру,
к.ю.н. Дмитро Вовк і науковий консультант судді Конституційного Суду України к.ю.н. Олександр Євсєєв.


Зміст

Дмитро Вовк. Право, релігія і кіно

Александр Евсеев. Культурные войны в жизни и на экране

Віктор Смородинський. «Святе Письмо» радянського пропагандистського кіномистецтва

Ирина Биля-Сабадаш. Мамо!

Алена Харитонова. Двое в Книге Бытия (по мотивам фильма «Чтец»)

Костянтин Горобець. «Long time ago, in a galaxy far, far away»: право, влада i релігія у «Зоряних війнах»

Олег Кисельов. Інший у гомогенній спільноті: правовірний мусульманин серед номінальних православних. Рефлексії довкола фільму «Мусульманин»

Олександр Радутний. Релігії та право цифрового світу нашого майбутнього у повсякденному житті та кінематографі

Олександр Радутний, Олексій Ганжа. Робот як суб’єкт права та сексуальний партнер (юридичний, релігійний та кінематографічний аспекти)

Law-Religion-Cinema