Проведено круглий стіл «Міжнародно-правове співробітництво України у цивільних справах, що розглядаються судами»

Організатори – кафедра цивільного процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого і відділ судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Харківській області.
Викладачів, аспірантів та студентів привітав завідувач кафедри цивільного процесу НЮУ імені Ярослава Мудрого К.В.Гусаров.
На засіданні з головною доповіддю виступила  начальник відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Харківській області Н.В.Колотілова. Наталя Володимирівна ознайомила учасників з останніми проектами Міністерства юстиції України, зокрема, «Я маю право»«Шлюб за добу», запровадження інституту приватних виконавців тощо.
Представник Мін’юсту розповіла про застосування договорів про правову допомогу з іншими державами й застосування міжнародних актів у правосудді, визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні, зокрема, вона навела приклади про практику застосування Конвенції про правову допомогу та правові відносини по цивільним, сімейним та кримінальним справам 1993 року (Мінська Конвенція) та Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень.
Окремо доповідач акцентувала увагу на Гаазькій Конвенції (1965 р.) про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, роз’яснила положення Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей.
Наприкінці заходу Н.В.Колотілова відповіла на запитання учасників обговорення.