Завершила роботу дводенна Міжнародна конференція «Реформування системи військової юстиції України: сучасний стан та перспективи» (оновлено)

Організатори – Генеральна прокуратура України, Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.
У роботі взяли участь представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Верховного Суду, науково-дослідних інститутів Національної академії правових наук України, Національної академії прокуратури України, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту держави і права імені В.М.Корецького Національної академії наук України, а також представники посольств і військових прокуратур Ізраїлю, Данії, Болгарії, Польщі, Казахстану, Канади і Румунії.
Відкрили конференцію заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос і ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василь Тацій, які привітали учасників з цією непересічною подією.
З доповідями виступили: народний депутат України Марія Матіос – «Прикладне значення ДБВЮ (точка зору парламентаря-волонтера)»; заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос – «Підстави та концепція реформування системи військової юстиції в Україні шляхом утворення Державного бюро військової юстиції»; Голова Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожемякін – «Необхідність та шляхи правового врегулювання діяльності органів військової юстиції в Україні»; доктор юридичних наук, завідувач кафедри кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Оксана Капліна – «Сучасний стан і перспективи реформування системи військової юстиції України» та ін.
Учасникам до розгляду запропоновано наступні питання: «Система військової юстиції та перспективи її реформування в Україні. Державне бюро військової юстиції як основа реформування системи військової юстиції»; «Військові суди, військові прокуратури та військова адвокатура в системі військової юстиції України та інших держав»; «Міжнародний досвід створення системи військової юстиції, а також залучення миротворчих контингентів під егідою ООН. Забезпечення правопорядку в умовах протистояння гібридним загрозам».
За результатами дискусій рекомендовано створити державний правоохоронний орган спеціального призначення – Державне бюро військової юстиції як національний орган реагування на кризові та надзвичайні ситуації у військовій сфері, замикання на нього всіх питань правоохоронної та захисної діяльності у військових формуваннях, який має можливість залучати свої структурні підрозділи до операцій міжнародних організацій з підтримання миру і безпеки на території окупованих районів Донецької та Луганської областей.
Велику увагу приділено порядку утворення окремого військового правоохоронного органу спеціального призначення, його структурі, повноваженням та завданням, висвітлено досвід інших держав.