Проведено круглий стіл, присвячений пам’яті професора І.Ю.Краська

У заході взяли участь представники  кафедр цивільного права №1 та господарського права Університету.

Із вітальним словом до учасників звернулася завідувач кафедри цивільного права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.І.Борисова, яка ознайомила присутніх з біографією науковця і  з цікавими фактами його життя.  «Мені дуже пощастило з талановитими і вимогливими вчителями. Ісай Юхимович – один із них. Людина, яка вміла слухати і перетворювати в життя вирішення будь-яких проблем».

Враженнями та спогадами від особистого знайомства із видатним ученим, чуйною та щирою людиною поділилися його учні: доцент кафедри господарського права І.А.Селіванова, доцент кафедри цивільного права №1 В.П.Янишен та ін.

Довідка.

Ісай Юхимович Красько (20.02.1922 – 02.02.2002) — український вчений-правознавець, доктор юридичних наук.

Народився 20 лютого 1922 р. у м. Харкові.

У 1939 р. вступив до Харківського юридичного інституту, який  закінчив   у 1949 р.. Відтоді працював юрисконсультом. З 1957 по 1966 рр. – начальник юридичного відділу Харківського раднаргоспу.

У 1967 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук «Правові питання державної дисципліни в промисловості», в 1983 р. – докторську дисертацію «Предмет і метод радянського господарського права». До 1999 р. працював професором кафедри цивільного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.

Головні напрями наукових досліджень – предмет і метод господарського права, правовий статус суб’єктів господарського права, відносин, що виникають з перевезення і капітального будівництва, факторингу, проблеми правового регулювання ринку цінних паперів, у тому числі акцій та екселів.

Підготував 9 кандидатів юридичних наук. Опублікував понад 100 наукових праць, зокрема «Відповідальність за поставку і випуск недоброякісної продукції» (1965), «Основний закон діяльності виробничих підприємств: курс лекцій» (1966, співавторство), «Актуальні проблеми радянського господарського права» (1976), «Довідковий посібник з вексельного обороту» (1997, співавторство), «Акції і векселя в економічному обороті України» та ін.