В Університеті обговорили проблему подолання безгромадянства в Україні

Круглий стіл за цією тематикою відбувся в межах глобальної кампанії протидії апатризму за участі Представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у м. Харкові. Спікерами заходу виступили експерти УВКБ ООН, представники Державної міграційної служби, органів юстиції, юристи та адвокати БФ «Право на захист», а також зарубіжні та вітчизняні науковці.
Відкриваючи зустріч, проректор з навчальної роботи Юрій Барабаш наголосив на тому, що сьогоднішнє обговорення має серйозне практичне значення, адже досі в правовому полі України немає суттєвих напрацювань щодо забезпечення прав осіб без громадянства. Він також висловив сподівання, що захід, який об’єднав дві організації – лідери думки – УВКБ ООН і Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого – приверне увагу експертних кіл і політиків до цієї проблеми.
Представник УВКБ ООН Вартан Мурадян, який виступив модератором круглого столу, розповів про кампанію «I belong», розпочату 2014 року з метою привернення уваги до долі апатридів і подолання безгромадянства до 2024 року. За його словами, близько 10 мільйонів осіб у всьому світі через відсутність громадянства позбавлені можливості працювати, отримувати медичні й освітні послуги тощо.
Під час дискусії обговорювалася низка актуальних проблем щодо статусу осіб без громадянства в Україні, передусім через відсуність спеціального законодавства, та пропонувалися шляхи щодо їхнього розв’язання.