Про міжнародну та національну практику захисту прав людини говорили на круглому столі з нагоди 70-річчя Загальної декларації прав людини

У заході взяли участь керівництво Університету, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в східних областях, Харківського окружного адміністративного суду, Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, викладачі Університету та студенти Юридичної клініки.

Модератор зустрічі проректор Університету з навчально-методичної роботи В.В.Комаров зауважив, що відзначення 70-річчя з прийняття Загальної декларації прав людини стосується всіх учасників заходу, оскільки вони є дотичними до проблем, які пов’язані з реалізацією прав людини. Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в східних областях С.Г.Красноперов присвятив свій виступ загальній характеристиці документу. Він також додав, що діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в східних областях спрямована на поширення знань стосовно прав людини в країні.

Із доповідями виступили доцент кафедри міжнародного права, сертифікований тренер програми HELP (практика застосування Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод) О.Я.Трагнюк (Сучасна концепція захисту прав людини за Загальною декларацією прав людини 1948 р.), член Ради суддів України, суддя-спікер Харківського окружного суду О.Г.Котеньов (Застосування практики ЄСПЛ та Загальної декларації прав людини в адміністративному судочинстві), доцент кафедри цивільного процесу Н.Ю.Сакара (Право на публічний судовий розгляд та його роль в цивільному судочинстві України), начальник відділу якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру з надання у Луганській та Харківській областях М.В. Старовойтова (Практика ЄСПЛ як передумова для створення системи безоплатної правової допомоги).