Відбулася ІІI Всеукраїнська науково-практична конференція «Україна і Європейський Союз: шлях до сталого розвитку»

Організаторами конференції виступили Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого спільно з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України.

У роботі конференції брали участь науковці, аспіранти та студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України. Серед студентів ІМВ були представники Австрії, Білорусі, Нідерландів, Словаччини та РФ. Робочою мовою заходу була англійська.

Конференція була присвячена широкому колу питань, пов’язаних із різноманітними проблемами сучасного міжнародного права, права Європейського Союзу, національного права держав Європи в епоху глобалізації тощо.

Присутніх привітав проректор з наукової роботи Анатолій Гетьман, який зазначив, що майбутнє сучасного світу і, зокрема, досягнення проголошених 25 вересня 2015 р. 193 лідерами держав світу в рамках ООН 17 Глобальних цілей сталого розвитку багато у чому залежить від регіонального співробітництва. Перед Україною та ЄС стоїть багато завдань, які спрямовані на вирішення різноманітних проблем, які стосуються загального добробуту у суспільстві, забезпечення миру та безпеки, досягнення високих стандартів демократії тощо. Така співпраця набуває ще більшого значення в умовах імплементації Угоди про асоціацію між нашою державою та ЄС. Тому проведення таких конференцій має важливе наукове та практичне значення.

Під час конференції з доповідями виступили: кандидат юридичних наук Д.Бойчук – «Subject composition of International Law: probable ways of development», аспіранти І.Роянова – «Сomparative analysis of demilitarized and neutralized territories», Ю.Голік – «Іnternational cooperation in aviation cybersecurity: the European Union perspective», Д.Косінова – «Approaches to the classification of franchise», cтуденти міжнародно-правового факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого А.Глебова – «Gender equality: prospects for the implementation of EU Law and legal practice in Ukraine», Л.Нагорна – «Convention on the civil aspects of international child abduction: its application in Ukraine» та ін.

За підсумками роботи конференції буде видано збірник статей та доповідей.