28 червня 2020 р. представники Університету на зустрічі з головою ХОДА Олексієм Кучером та народними депутатами поділилися спогадами про роботу над Конституцією України

Захід відбувся 28 червня в Національній академії правових наук України.

Під час зустрічі обговорили історію творення Основного Закону і шляхи його вдосконалення.

Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер відзначив, що формат круглого столу для зустрічі було обрано, аби представники законодавчої та виконавчої влади мали змогу отримати важливий досвід та почути настанови від людей, які причетні до створення цього надважливого документу. Він висловив сподівання, що знову стане загальноприйнятою практика, коли без експертної участі Національної академії правових наук і Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого не прийматиметься жоден законодавчий акт.

Народний депутат України випускник Університету Павло Сушко наголосив, що Верховна Рада зацікавлена у тісній співпраці з науковою спільнотою у справі створення законів, що покликанні змінити на краще життя громадян України.

Ректор Університету Василь Тацій, який входив до складу Конституційної комісії, розповів про те, що процес творення Конституції здійснювався в складних умовах політичної боротьби. «Українські правознавці, об’єднавшись у потужний творчий колектив, працювали з великим піднесенням і самовідданістю, адже всі розуміли, що країна, яка отримала незалежність, повинна мати своє правове оформлення. Не лише наукові колективи наближали момент прийняття Конституції. Громадяни України писали сотні листів, зауважень, побажань, таким чином у мене є всі підстави сказати, що це була певна загальнодержавна творчість та загальнодержавний порив,» — зауважив Василь Якович.

Про сучасні виклики, які постають перед українськими законотворцями та правниками, та зміни, що пропонуються до Основного Закону, діяльність Конституційного суду України говорили у своїх виступах професор кафедри кримінального права №1, Голова Конституційного суду України (2014-2017) Юрій Баулін і доцент кафедри конституційного права України, член Робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо внесення змін до Конституції України Комісії з питань правової реформи Всеволод Речицький.