ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри екологічного права
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2022 РІК

1 Туліна Ельбіс Євгенiвна
2 Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1 Посада

асистентка кафедри екологічного права

2.2 Науковий ступінь

кандидатка юридичних наук

2.3 Вчене звання

доцентка

3 Тема науково-дослідницької роботи

Удосконалення державної екологічної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища від шкідливого біологічного впливу.

4 Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

1.5

5 Наукова новизна отриманих результатів

Розглянуто особливості правового регулювання правовідносин у сфері збереження і сталого використання біологічного різноманіття. Вивчено положення національного й міжнародного законодавства у цій сфері, а також зміст термінів «біологічне різноманіття» і «стале використання біологічного різноманіття» з точки зору права. Проаналізовано програмні документи, спираючись на положення яких формується державна політика у сфері збереження й використання біорізноманіття, а також місце норм щодо збереження й невиснажливого використання біорізноманіття в системі екологічного законодавства України. Обґрунтовано необхідність вироблення єдиного категорійно-понятійного апарату у сфері регулювання відносин із збереження і сталого використання біологічного різноманіття. Позитивним кроком у цій сфері слід визнати розроблення і в подальшому прийняття галузевих стратегій, що позитивно відобразиться на всій державній екологічній політиці, а також на забезпеченні охорони навколишнього природного середовища від шкідливого біологічного впливу безпосередньо. Окремо було досліджено необхідність визнання та юридичного визначення взаємозв’язку між зміною клімату та інвазійними чужорідними видами, які набувають характер біологічного забруднення. Пропонується розробка відповідної нормативної бази для запобігання та контролю інвазійних чужорідних видів, яка має здійснюватися з урахуванням питань зміни клімату. У свою чергу, екологічне законодавство, зокрема Закон України “Про охорону навколишнього природного середовища”, а також національна політика та закони у сфері зміни клімату мають бути доповнені положеннями, що включають управління ІЧВ як інструмент для зниження навантаження на екологічні послуги та підвищення стійкості екосистем.

6 Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Наукові статті у фаховому виданні:
7 Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

8 Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9 Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10 Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11 Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12 Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

13 Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

14 Прочитані лекції практичним працівникам

15 Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян. (кому, стосовно чого)
16 Участь у конференціях, семінарах (вказати повну назву конференції, дату та місце проведення)
17 Вказати членом редакційної колегії якого видання Ви є
18 Наявність авторських свідоцтв та патентів

19 Вказати членом якої спеціалізованої вчених ради ви є

20 Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1 Доктор наук

20.2 Кандидат наук

20.3 Доктор філософії

21 Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

22 Співробітництво з закордонними організаціями

23 Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

24 Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

25 Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

26 Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

27 Інша інформація, яка заслуговує на увагу

З 18 лютого – 23 квітня 2022 р. приймала участь у міжнародній програмі підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників «Міжнародне лідерство в XXI столітті: освіта, наука, культура, спорт, технології, управління та міжнародний розвиток» Міжнародний освітній грант №EG/U/22/01/04 від International Historical Biographical Institute (Dubai - New York – Rome – Jerusalem - Beijing) та отримала міжнародний сертифікат №7141 від 23 квітня 2022 р. в обсязі 180 години або 6 кредитів ECTS та присвоєння кваліфікації: «Міжнародний Керівник Категорії Б у галузі Освіти та Науки, відповідно до кваліфікації ЮНЕСКО» та «Міжнародний Вчитель/Викладач». Проведення узагальнення практики застосування Спеціалізованою екологічною прокуратурою Харківської обласної прокуратури законодавства про охорону навколишнього природного середовища на підставі інформації про результати виконання Спеціалізованою екологічною прокуратурою Харківської обласної прокуратури визначених законодавством функцій в 2022 році, у т.ч. в умовах воєнного стану. Є членом Союзу юристів України Харківської обласної організації Союзу юристів України (посвідчення №1331).

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № від