ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри кримінального права та кримінально-правових дисциплін
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2024 РІК

1 Скрипник Андрій Володимирович
2. Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1. Посада

асистент

2.2. Науковий ступінь

доктор філософії

2.3. Вчене звання

немає

3. Тема науково-дослідницької роботи

Кримінальна процесуальна регламентація суспільних відносин: проблемні питання (за матеріалами судової практики)

4. Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.) 1.5
5. Наукова новизна отриманих результатів

Авторське осмислення ключових рішень суду касаційної інстанції щодо визначення належних меж процесуальної прихованості дій дозволяє стверджувати, що охорона негласності (таємності) технічного компоненту негласних слідчих (розшукових) дій, будучи виправданою щодо спеціальних технічних засобів, не може вважатися пропорційною щодо носіїв здобутих результатів. Дослідницьке звернення до процесуального осмислення питань провокації злочину надало підстави виокремити у практиці суду касаційної інстанції застосування комплексного підходу до врахування обставин проведення негласної операції, а також активність й добросовісність процесуальної поведінки сторони обвинувачення у контексті судової змагальності, які активно використовуються з метою оцінки наявності або відсутності ознак провокації вчинення злочину. На основі опрацьованого матеріалу виокремлено процесуально значимі тенденції та перспективні напрямки подальших наукових пошуків. Судова практика щодо допустимості результатів науково-правового дослідження свідчить про, з одного боку, практичну затребуваність в отриманні таких висновків, з іншого боку, про їхнє неприйняття судами в рамках оцінки обставин з предмету доказування чи допустимості тих чи інших доказів. Цифровий обшук, будучи однією із найбільш затребуваних цифрових процесуальних дій, нормативно врегульовується фрагментарно, не забезпечуючи на належному рівні дотримання прав і свобод під час втручання у сферу приватності. Аналіз ключових позицій ЄСПЛ дозволив дійти висновку про те, що з огляду на чутливість для дотримання прав і свобод людини питання проведення процесуальних дій з використанням медичних знань невід’ємним атрибутом відповідного кримінального провадження має стати комплекс процесуальних гарантій, спрямованих на недопущення безпідставного втручання у соматичну сферу людини. Ефективними орієнтирами як на нормативному, так і на правозастосовному рівнях можуть стати розроблені ЄСПЛ критерії.

6. Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Наукові статті у фаховому виданні:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7. Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

Не брав

8. Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9. Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10. Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11. Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12. Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

Не працював

13. Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

Не працював

14. Прочитані лекції практичним працівникам

Тренінги з підвищення кваліфікації для адвокатів Полтавської області: «Допустимість доказів у кримінальному провадженні: останні тенденції практики суду касаційної інстанції» (06.03.2024), «Допустимість доказів у кримінальному провадженні: останні тенденції практики суду касаційної інстанції» (23.04.2024), «Використання цифрової інформації у кримінальному процесуальному доказуванні» (26.08.2024).

15. Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян
16. Участь у конференціях, семінарах
17. Видання, в яких Ви є членом редакційної колегії
18. Наявність авторських свідоцтв та патентів

Немає

19. Спеціалізовані вчені ради, членом яких Ви є

Не є

20. Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1. Доктор наук

20.2. Кандидат наук

20.3. Доктор філософії

21. Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

Не був

22. Співробітництво з закордонними організаціями

У 2024 році був залучений GIZ Ukraine в якості експерта в галузі процесуальних аспектів боротьби з кіберзлочинністю для фахової оцінки відповідності національного законодавства актам Ради Європи (Конвенції про кіберзлочинність та Додатковим протоколам до неї), а також окремим актам Європейського Союзу (Regulation (EU) 2023/1543 of the European Parliament and of the Council of 12 July 2023 on European Production Orders and European Preservation Orders for electronic evidence in criminal proceedings and for the execution of custodial sentences following criminal proceedings (E-evidence Regulation); Directive (EU) 2023/1544 of the European Parliament and of the Council of 12 July 2023 laying down harmonised rules on the designation of designated establishments and the appointment of legal representatives for the purpose of gathering electronic evidence in criminal proceedings).

23. Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

Не брав

24. Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

Не брав

25. Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

Не отримував

26. Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

Підготовлено (спільно з І.А. Тітком і Д.Л. Аббасовою) заявку на отримання гранту за програмою ERASMUS-JMO-2024-HEI-TCH-RSCH, назва заявки "Civilization Values of Humanity and Ensuring Their Observance in the Criminal Process of Ukraine" (в наданні гранту - відмовлено)

27. Інша інформація, яка заслуговує на увагу

1. Є членом ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права». 2. Один з керівників гуртка з кримінального процесу (105 осіб).

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № 19 від 19.11.2024