ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри земельного та аграрного права
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2024 РІК

1 Корнієнко Ганна Сергіївна
2. Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1. Посада

доцент

2.2. Науковий ступінь

доктор юридичних наук

2.3. Вчене звання

професор

3. Тема науково-дослідницької роботи

Правові засади розвитку відносин у сфері агробізнесу як основи продовольчої безпеки в умовах сучасних викликів, 1,3 д.а.

4. Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.) 6.4
5. Наукова новизна отриманих результатів

Вперше було визначено, що державна аграрна політика є складним правовим феноменом, що базується на соціально-економічних засадах, скерована на забезпечення продовольчої безпеки держави і полягає у цілеспрямованої діяльності органів державної влади і суб’єктів агробізнесу щодо підтримання сталого функціонування аграрно-правового ланцюга. Необхідно розробити якісну окрему національну програму щодо цифровізації агробізнесу та підтримки сільськогосподарського виробництва в умовах війни і включити у План відновлення України. Окреслені інноваційні процеси, що активно відбуваються у вітчизняній агросфері, зумовлюють потребу у прийнятті Закону України «Про цифровізацію та кібербезпеку у сфері агробізнесу в Україні». Вперше запропоновано виокремлювати такі типи аграрних інновацій: продуктові (пов’язані з розробкою або змінами існуючих типів сільськогосподарської продукції); організаційні (управління агробізнесу, маркетинг, агрологістика, агроекспорт); процесові (організація виробництва та розподілу праці в сільськогосподарському секторі економіки); гуманітарні (інновації, надані в межах міжнародної допомоги, зокрема, задля подолання війни, стихійного лиха тощо); інформаційні (пов’язані зі збором та обробкою інформації); сільськогосподарські стартапи. Наголошено, що складність інноваційних процесів, їх значення для повоєнного відновлення потребує розробки окремої стратегії наукового забезпечення аграрних інновацій та їх реалізації в агробізнесі. У межах нової аграрної політики доцільною є розробка аграрних інновацій у сфері: відновлення земель, підвищення їх якісних показників, запровадження сучасних ресурсозаощадливих методів обробітку ґрунту, пошуку та створення нових (у т.ч. тимчасових) об’єктів для зберігання, переробки та транспортування (наприклад, олійний трубопровід). Вперше обґрунтовано, що основою сучасної концепції «Нової аграрної політики» повинно бути – прийняття Стратегії стійкості та повоєнного відновлення аграрного сектору економіки України, яка стане передумовою для прийняття нової редакції спеціального Закону України «Про основні засади державної аграрної політики у повоєнний період» та дія якого буде розрахована мінімум на 5 років, після відміни режиму воєнного стану.

6. Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Підручники:
Навчальні посібники:
Наукові статті:
Наукові статті у фаховому виданні:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7. Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

8. Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9. Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10. Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11. Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12. Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

13. Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

14. Прочитані лекції практичним працівникам

15. Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян
16. Участь у конференціях, семінарах
17. Видання, в яких Ви є членом редакційної колегії
18. Наявність авторських свідоцтв та патентів

19. Спеціалізовані вчені ради, членом яких Ви є

20. Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1. Доктор наук

20.2. Кандидат наук

20.3. Доктор філософії

21. Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

22. Співробітництво з закордонними організаціями

Пройшла науково-педагогічне стажування "Вплив цифровізації на викладання юридичних дисциплін" у галузі знань "Право" обсягом 6 кредитів (180 годин). Куявський університет м. Вроцлавек (Польща) з 2 вересня по 13 жовтня 2024 року.

23. Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

24. Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

25. Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

Орден "За заслуги" ІІІ ступеня, Союз юристів України

26. Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

27. Інша інформація, яка заслуговує на увагу

1. Виступила спікером разом з начальником відділу безпечності харчових продуктів та кормів Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Ситніковом В. С. на офлайн зустрічі зі студентами факультету прокуратури на тему: «Захист прав споживачів харчових продуктів». https://nlu.edu.ua/uni/provedena-zustrich-na-temu-zahyst-prav-spozhyvachiv-harchovyh-produktiv/. 2. У межах профорієнтаційного заходу для "Школи юного правознавця" підготувала та записала відеолекцію на тему: "Захист прав споживачів харчових продуктів". 3. Брала участь у розробці НЕІК з навчальних дисциплін «Юридичний практикум в агробізнесі» та «Міжнародне право продовольчої безпеки». 4. Сумісно з науковим консультантом Верховного суду к.ю.н., доцентом Кульчій І.М. провела бінарну лекцію на тему: "Правове становище сільськогосподарських кооперативів: теорія і практика".

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № 5 від 22.11.2024