ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри фінансового права
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2024 РІК

1 Товкун Людмила Вiкторiвна
2. Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1. Посада

доцентка

2.2. Науковий ступінь

доцентка

2.3. Вчене звання

кандидатка економічних наук

3. Тема науково-дослідницької роботи

Особливості правового регулювання підгалузей та інститутів фінансового права

4. Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

9.2..

5. Наукова новизна отриманих результатів

Наукова новизна отриманих результатів полягає у дослідженні правового регулювання окремих підгалузей і інститутів фінансового права, а саме: правових аспектів змісту та особливостей розвитку фінансових технологій, які є важливою частиною сучасної економіки і активно впливають на розвиток банківської системи, інвестицій, страхування та інше. Враховуючи те, що Європейський Союз проводить комплексну політику у сфері цифрової трансформації, створюючи цілу екосистему, для України є важливим формування політики в галузі розвитку цифровізації на основі стратегічних документів ЄС в комплексі. Наряду з фінансовими технологіями проводиться аналіз принципів бюджетної системи, а саме принципу субсидіарності як в ЄС так і в Україні, враховуючи те, що він є одним із важливих фундаментальних принципів, який формує еффективне, прозоре та відповідальне управління публічними фінансами, особливо в контексті децентралізації влади. Також, автор досліджує окремі аспекти поняття " фінансовий контроль за використанням публічних фондів" та шляхи його удосконалення, звертаючи увагу на контроль за використаннням отриманних грантів та позик від міжнародних партнерів України. В дослідженні звертається увага на проведення фінансового контролю під час використання в Україні фінансової допомоги, яка отримана від ЄС. Дослідження правових основ та особливостей застосування первинних документів у бухгалтерському обліку підкреслює їх особливість як носіїв юридичної інформації, що містять відомості про здійснення господарських операцій. Було зазначено, що у разі виникнення спірних ситуацій первинні документи є важливим доказом у суді, про що свідчить судова практика.

6. Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Наукові статті:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
:
Підручники:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7. Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

не приймала

8. Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9. Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10. Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11. Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12. Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

не приймала участі

13. Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

не приймала участі

14. Прочитані лекції практичним працівникам

не маю

15. Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян
16. Участь у конференціях, семінарах
17. Видання, в яких Ви є членом редакційної колегії
18. Наявність авторських свідоцтв та патентів

не маю

19. Спеціалізовані вчені ради, членом яких Ви є

не маю

20. Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1. Доктор наук

20.2. Кандидат наук

20.3. Доктор філософії

21. Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

ні

22. Співробітництво з закордонними організаціями

не маю

23. Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

не маю

24. Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

не маю

25. Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

не маю

26. Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

не маю

27. Інша інформація, яка заслуговує на увагу

Підвищення кваліфікації 1. Куявський університет, м. Влоцлавек, Республіка Польща. 1 квітня – 12 травня 2024 року. Сертифікат № LSI- 010410-KSW від12.05.2024. Навчальне навантаження стажування становить - 6 кредитів ЄКТС (180 годин). 2. Міжнародна мультидисциплінарна наукова конференція «Вісімдесят треті економіко-правові дискусії. Серія: Соціальні та гуманітарні науки» (м. Львів, Україна, м. Ополе, Польща, 27-28 лютого 2024 р.). Громадська організація "Наукова спільнота"(Україна) та Вища школа управління та адміністрації в Ополе (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu), Польща. 27-28 лютого 2024 р., с.69-72, Certificate www.spilnota.net.ua SC № 000481 Форма участі: дистанційна, тривалість конференції 18 годин участі (29-30 січня 2024 р.) 0,6 ECTS credits. 3. Міжнародна мультидисциплінарна наукова конференція «Вісімдесят шості економіко-правові дискусії. Серія: Соціальні та гуманітарні науки» (м. Львів, Україна, м. Ополе, Польща, 28-29 травня 2024 р.). Громадська організація "Наукова спільнота"(Україна) та Вища школа управління та адміністрації в Ополе (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu), Польща. 28-29 травня 2024 р. Форма участі: дистанційна, № сертифіката і дата видачі: Certificate www.spilnota.net.ua SC № 000661, тривалість конференції 18 годин участі (29-30 січня 2024 р.) 0,6 ECTS credits. Наукове керівництво при написанні тез студентами 5 ф-ту: науково-практична конференція " Актуальні проблеми фінансового права", Нац.юрид.ун-т ім. Ярослава Мудрого, м.Харків,04.11. 2024.

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № 4 від 19.11.2024