ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри кримінального права
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2024 РІК
1 Базелюк Вікторія Володимирівна
2. Посада, науковий ступінь, вчене звання
2.2. Науковий ступінь
Кандидат юридичних наук
3. Тема науково-дослідницької роботи
Проблеми вдосконалення змісту окремих норм Кримінального кодексу України та практики їх застосування
4. Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)
2.1
5. Наукова новизна отриманих результатів
1. Для уникнення на практиці питань та проблем з доказуванням підстав накладення санкцій на осіб, які вчинили окремі кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України чи у сфері терористичної діяльності, запропоновано внести зміни до ст.ст. 3 та 51 Закону України «Про санкції», доповнивши їх такою підставою застосування санкцій, як «наявність щодо суб’єкта обґрунтованої підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених статтями 111-1, 111-2, 258–258-5 та, за умови вчинення дій на користь Російської Федерації, – статтями 110-2, 111 Кримінального кодексу України».
2. Запропоновано доповнити ч. 2 ст. 3 Закону України «Про санкції» вказівкою ще й на громадян України і викласти її в такій редакції: «Санкції можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, громадян України, а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність».
3. Зважаючи на об’єктивну необхідність вирішення на законодавчому та правозастосовному рівні питання про надання доказів представниками СБУ до суду, який розглядає справи про накладення чи скасування санкцій, з метою уникнення розкриття відомостей, які є доказами в інших провадженнях, якщо їх розголошення може бути використане обвинуваченим у таких провадженнях на свою користь, запропоновано доповнити ч. 1 ст. 236 КАСУ пунктом 31 такого змісту: «об’єктивної неможливості отримання доказів, які одночасно є доказами у кримінальному провадженні, в якому особі повідомлено про підозру, якщо такі докази є відомостями, що становлять державну таємницю або службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни – до зняття з таких відомостей грифу обмеження доступу та ознайомлення з ними усіх учасників процесу в іншій справі».
4. Встановлено, що предметом кримінального правопорушення, передбаченого ст. 330 КК України, є як зафіксована, так і не зафіксована на матеріальних носіях службова інформація, але не вся, а лише окремі види такої інформації, зібрані в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, а також службова інформація у сфері оборони. При цьому важливо, щоб уся ця інформація не була віднесена до державної таємниці, оскільки остання є предметом кримінально-правової охорони інших норм КК України.
5. Запропоновано доповнити ч. 2 ст. 259 КК такою кваліфікуючою ознакою, як повідомлення про підготовку вибуху, підпалу … на кількох об’єктах.
6. Запропоновано доповнити ч. 2 ст. 259 КК ще й такою кваліфікуючою ознакою, як вчинення в умовах воєнного або надзвичайного стану.
7. Запропоновано поряд із тяжкими наслідками у ч. 3 ст. 422 КК передбачити таку кваліфікуючу ознаку, як вчинення в умовах воєнного або надзвичайного стану.
6. Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Наукові статті у фаховому виданні:
-
Проблеми доказування у справах щодо застосування Закону України «Про санкції».
Козак В., Базелюк В. Проблеми доказування у справах щодо застосування Закону України «Про санкції». Право України. 2024. № 4. С. 107–118.
Іншi наукометричнi бази даних
0,8 (обсяг, друк. арк.)
0,4 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
https://pravoua.com.ua/uk/store/pravoukr/pravo_2024_4/pravo_2024_4-s10
-
Об’єктивна сторона передачі або збирання відомостей, що становлять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни (ст. 330 КК України).
Базелюк В. В. Об’єктивна сторона передачі або збирання відомостей, що становлять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни (ст. 330 КК України). Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія Право. 2024. № 85. Ч. 3. С. 236–240.
Іншi наукометричнi бази даних
0,5 (обсяг, друк. арк.)
0,5 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
https://visnyk-juris-uzhnu.com/wp-content/uploads/2024/11/85-part-3.pdf
Тези наукових доповідей та повідомлень:
-
Кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу громадській безпеці, знищення чи пошкодження об’єктів власності
Базелюк В. В. Кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу громадській безпеці, знищення чи пошкодження об’єктів власності. Актуальні проблеми приватного та публічного права : матеріали VI міжнар. наук.-практ. конференції, присвяченої 95-річчю від дня народження члена-кореспондента НАПрН України, академіка Міжнародної кадрової академії, заслуженого діяча науки України, д.ю.н., професора Процевського О. І. (м. Харків, 29 березня 2024 р.). С. 467–469.
Не індексується у наукометричних базах
0,2 (обсяг, друк. арк.)
0,2 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
https://dspace.hnpu.edu.ua/server/api/core/bitstreams/14fa65fa-10b8-4f49-a4e3-ee40ab3d5992/content
-
Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, – загроза безпеці держави під час воєнного стану
Базелюк В. В. Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, – загроза безпеці держави під час воєнного стану. Політика та право в умовах дії воєнного стану: пошук рішень : матер. міжнар. наук. конф. (м. Київ, 23 квітня 2024 р.). С. 24–26.
Не індексується у наукометричних базах
0,2 (обсяг, друк. арк.)
0,2 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
https://enpuir.npu.edu.ua/bitstream/handle/123456789/44822/Polityka%20ta%20pravo%20v%20umovakh%20dii%20voiennoho%20stanu.pdf?sequence=1&isAllowed=y
-
Особливості суб’єктивної сторони розголошення державної таємниці (ст. 328 КК України)
Базелюк В. В. Особливості суб’єктивної сторони розголошення державної таємниці (ст. 328 КК України). Сучасна освіта та наука в глобальному і національному вимірах: виклики, загрози та ефективні рішення : матер. міжнар. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 24 квітня 2024 р.). С. 238–241.
Не індексується у наукометричних базах
0,2 (обсяг, друк. арк.)
0,2 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
http://vki.vin.ua/ua/wp-content/uploads/2024/05/Збірник-конференції-24.04.24-р.pdf
-
Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості, як загроза інформаційній та національній безпеці України
Базелюк В. Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості, як загроза інформаційній та національній безпеці України. Безпекова ситуація в Україні в умовах війни: стан, загрози, напрями забезпечення безпеки : метер. всеукр. наук.-практ. конф. (м. Київ, 27 вересня 2024 р.). С. 75–77.
Не індексується у наукометричних базах
0,2 (обсяг, друк. арк.)
0,2 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
https://drive.google.com/file/d/1AnkDftjYWqRaHdY69oETg8VK-y4zt_g3/view?usp=drive_link
-
Безпосередній об’єкт передачі або збирання відомостей, що становлять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни
Базелюк В. Безпосередній об’єкт передачі або збирання відомостей, що становлять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни. Пенітенціарна система: історія, сучасність, майбутнє : матер. наук. читань пам’яті генерал-полковника внутрішньої служби Штанька Івана Васильовича (м. Чернігів, 13 вересня 2024 року). С. 20–22.
Не індексується у наукометричних базах
0,2 (обсяг, друк. арк.)
0,2 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
https://academysps.edu.ua/wp-content/uploads/2024/11/Konferenciya_-Shtanka-verstka.pdf
-
Суб’єкт передачі або збирання відомостей, що становлять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни (ст. 330 КК України).
Базелюк В. Суб’єкт передачі або збирання відомостей, що становлять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни (ст. 330 КК України). Правовий дискурс : матер. ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Черкаси, 10 жовтня 2024 р.). С. 169–170.
Не індексується у наукометричних базах
0,2 (обсяг, друк. арк.)
0,2 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
http://repositsc.nuczu.edu.ua/bitstream/123456789/22091/1/Правовий%20дискурс%2010.10.2024.pdf
7. Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів
8. Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
-
№ 11458 від 02.08.2024 р.
Комітет з питань правоохоронної діяльності
Проєкт Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини» має досить багато змістовних, логічних, стилістичних та інших помилок, а тому не може бути прийнятий як закон і потребує суттєвого доопрацювання.
9. Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10. Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11. Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12. Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України
13. Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України
14. Прочитані лекції практичним працівникам
15. Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян
16. Участь у конференціях, семінарах
-
І Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «PROКИЇВ» 26.03.2024 м. Київ Україна
-
Актуальні проблеми приватного та публічного права 29.03.2024 м. Харків Уккраїна
-
Політика та право в умовах дії воєнного стану: пошук рішень 23.04.2024 м. Київ Україна
-
Сучасна освіта та наука в глобальному і національному вимірах: виклики, загрози та ефективні рішення 24.04.2024 м. Вінниця Україна
-
Безпекова ситуація в Україні в умовах війни: стан, загрози, напрями забезпечення безпеки 27.09.2024 м. Київ Україна
-
Пенітенціарна система: історія, сучасність, майбутнє 13.09.2024 м. Чернігів Україна
-
Правовий дискурс 10.10.2024 м. Черкаси Україна
17. Видання, в яких Ви є членом редакційної колегії
18. Наявність авторських свідоцтв та патентів
19. Спеціалізовані вчені ради, членом яких Ви є
20. Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були
21. Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)
22. Співробітництво з закордонними організаціями
23. Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією
24. Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі
25. Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році
26. Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)
27. Інша інформація, яка заслуговує на увагу
Підвищення кваліфікації:
1. 12 січня 2024 р. – онлайн-тренінг «Удосконалення навичок розроблення тестових і практичних завдань для використання Вищою кваліфікаційною комісією суддів України при проведенні конкурсів на посади суддів», організованому Національною школою суддів України за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливість для всіх», отримано сертифікат на підставі наказу від 12 січня 2024 року № 21-п (7,63 академічних годин (0,25 кредита ЄКТС)).
2. 24 квітня 2024 р. – Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна освіта та наука в глобальному і національному вимірах: виклики, загрози та ефективні рішення», отримано сертифікат про удосконалення компетентностей № 1675 (0,4 кредити ЄКТС).
3. 21 червня 2024 р. – тренінг щодо проблем притягнення до кримінальної відповідальності за виправдовування збройної агресії рф, проведеного у межах виконання проєкту «Кримінально-правові та кримінологічні засади протидії глорифікації збройної агресії рф в Україні» (реєстраційний номер: 2022.01/0060), що реалізується завдяки грантовій підтримці Національного фонду досліджень України, отримано сертифікат № 216/1-01-55/3 (0,4 кредити ЄКТС).
4. 6 серпня 2024 р. – курс наданий викладачем через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus «Інформаційна безпека», отримано сертифікат № 5c72663198524558badd0e835062e278.
Звіт затверджений на засіданні кафедри
Протокол № 6
від 20.11.2024