ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри господарського права
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2024 РІК

1 Кудрявцева Вікторія Вікторівна
2. Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1. Посада

асистент

2.2. Науковий ступінь

кандидат юридичних наук

2.3. Вчене звання

асистент

3. Тема науково-дослідницької роботи

Правові режими реалізації інвестиційних проектів у різних секторах економіки.

4. Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

1.2..

5. Наукова новизна отриманих результатів

Доведено, що причини й наслідки банкрутства та неплатоспроможності є різноманітними і включають економічні, фінансові, юридичні та різноманітні соціальні аспекти. Проаналізовано законодавство різних країн і зазначено, що кожна держава по-своєму визначає і характеризує поняття банкрутства та неплатоспроможності, має особливе, адаптоване під власне суспільство врегулювання даних явищ. З`ясовано, що здебільшого сучасні, економічно розвинуті країни обирають проборжниковий напрям врегулювання, основними цілями якого є зберегти бізнес боржника, створити для нього систему дієвих механізмів відновлення платоспроможності, натомість у країнах з перехідною економікою, таких як Україна, процеси та процедури банкрутства і неплатоспроможності можуть бути менш врегульованими, зрозумілими й розвиненими та здаватись недостатньо прозорими, що створює проблеми для бізнесу та інвестиційної активності, а відповідно і привабливості. Досвід іноземних країн може бути важливим джерелом для вдосконалення законодавства про банкрутство та неплатоспроможність, що сприятиме підвищенню ефективності фінансового регулювання та розвитку підприємництва в Україні. Також необхідно враховувати, що кожне суспільство має свою унікальну ментальність, і тому, в першу чергу, необхідно вибудовувати законодавство сформоване на основі цих особливостей, дієве саме для нашої держави. Досліджено, що існує тенденція щодо удосконалення вітчизняного законодавства у сфері банкрутства з метою забезпечення більшої прозорості, захисту прав кредиторів та стимулювання підприємницької активності, що є досить позитивною тенденцією. Наголошено на важливості розвивати ефективні стратегії управління ризиками та сприяти інноваціям у різні сфери української економіки, в тому числі у фінансовій сфері, що забезпечить стійкість та стабільність економіки та суспільства в цілому, і дозволить уникнути непотрібних економічних криз та сприятиме сталому розвитку громадянського суспільства, бізнесу та країни вцілому. Зазначено, що венчурне інвестування є інноваційним інструментом розвитку українського бізнесу, зважаючи на повномасштабне вторгнення його розвиток дещо призупинився, але підтримка венчурного бізнесу є досить актуальним питанням з точки зору того, що саме воно є ефективним механізмом післявоєнної відбудови нашої держави. Доведено, що венчурне інвестування потребує ефективного нормативно-правового регулювання, проведення відповідної державної політики у сфері венчурного інвестування із запровадженням певних стимулів та контролю з боку держави.

6. Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Наукові статті:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7. Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

участі не приймала

8. Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9. Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10. Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11. Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12. Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

участі не приймала

13. Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

участі не приймала

14. Прочитані лекції практичним працівникам

участі не приймала

15. Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян
16. Участь у конференціях, семінарах
17. Видання, в яких Ви є членом редакційної колегії
18. Наявність авторських свідоцтв та патентів

не маю

19. Спеціалізовані вчені ради, членом яких Ви є

участі не приймала

20. Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1. Доктор наук

20.2. Кандидат наук

20.3. Доктор філософії

21. Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

не була

22. Співробітництво з закордонними організаціями

не співпрацювала

23. Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

участі не приймала

24. Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

участі не приймала

25. Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

не отримувала

26. Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

участі не приймала

27. Інша інформація, яка заслуговує на увагу

Ще одна стаття знаходиться у видавництві та в цьому році планується до публікації. З 01.02.2024 по 31.02.2024 року підвищувала професійні компетентності (кваліфікацію) за програмою "Українська мова в професійній діяльності" у Науково-освітньому Центрі професійного розвитку при Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, що засвідчено Сертифікатом №100193 від 01.03.2024. Рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови від 07.08.2024 р.№249 отримала Державний сертифікат про рівень володіння державною мовою УМД № 00259654 на рівні вільного володіння першого ступеня. Під моїм керівництвом у 2024 році було опубліковано та підготовлено до публікації 11 наукових студентських роботи: 6 статей та 5 тез доповідей.

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № 5 від 20.11.2024