ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри цивільної юстиції та адвокатури
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2025 РІК

1 Вільчик Тетяна Борисівна
2. Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1. Посада

доцент

2.2. Науковий ступінь

доктор юридичних наук

2.3. Вчене звання

професор

3. Тема науково-дослідницької роботи

Роль адвокатури у забезпеченні принципу верховенства права у світлі сучасних глобальних викликів

4. Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.) 3.6
5. Наукова новизна отриманих результатів

На підставі проведенних наукових досладжень встановлено роль та значення інституту адвокатури у забезпеченні верховенства права та захисту прав і законних інтересів людини і громадянина у період глобальних викликів. Проаналізавані міжнародні та національні документи, спрямовані на євроінтеграцію інституту адвокатури України та віокремлені основні напрямки такої інтеграції. Досліджені проблеми відповідальності за злочини, скоєні військовою агресією рф проти України у міжнародному та національному аспектах. Запропоновані конкретні механізми подальшого вдосконалення як законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність, так і кримінально-процесуального законодавства. Зокрема, запропоновано внести до Кримінального процесуального кодексу України окремий розділ або главу, присвячену розслідуванню воєнних злочинів та злочинів агресії з урахуванням міжнародних стандартів (наприклад, норм Римського статуту Міжнародного кримінального суду); розширити сферу дії компенсаційних програм на фізичних та юридичних осіб, які постраждали від різних форм шкоди, та передбачити як грошову, так і негрошову компенсацію; встановити презумпцію достовірності доказів, наданих державними органами, міжнародними спостерігачами та правозахисними організаціями, тощо.

6. Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Наукові статті:
Наукові статті у фаховому виданні:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7. Участь у розробці законопроєктів та проєктів інших нормативних актів

Участь у робочій групі з питань реформування законодавства про адвокатуру та розробці нового Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" при комітеті Верховної Ради України.

8. Рецензування (підготовка експертних висновків) проєктів законів та інших нормативно-правових актів
9. Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10. Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11. Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12. Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

не брала участі

13. Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

Член Науково-консультативної ради при Голові Верховної Ради України, при Національної асоціайції адвокатів України.

14. Прочитані лекції практичним працівникам

не читала лекції

15. Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян
16. Участь у конференціях, семінарах
17. Видання, в яких Ви є членом редакційної колегії
18. Наявність авторських свідоцтв та патентів

не має

19. Спеціалізовані та разові вчені ради, членом яких Ви є

Спеціалізовані вчені ради з захисту дисертацій при Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого - Д 64.086.01, Д 64.086.04 Голова разової Вченої ради по захисту дисертації НЕСТЕРЕНКА Миколи Дмитровича «Підстави для скасування рішень міжнародного комерційного арбітражу». Науковий керівник - професор Гусаров К.В.

20. Опонент, рецензент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1. Доктор наук

20.2. Кандидат наук

20.3. Доктор філософії

21. Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

ні

22. Співробітництво з закордонними організаціями

Член правління Немецько-українського об'єднання юристів. Співорганізатор міжнародної наукової конференції : «Актуальні правові питання німецько-українських відносин», організованої Німецько-українським об’єднанням юристів, 17 жовтня 2025 р., Business School Wiesbaden, Німеччина.

23. Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

не брала участі

24. Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

не брала участі

25. Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

Грамота Голови Верховної Ради України.

26. Участь у грантових проєктах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проєкту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

27. Кількість реалізованих експертних ролей (експертиза міжнародних конкурсів: Горизонт 2020, Горизонт Європа, Євратом, Erasmus+, Creative Europe, та інші)
28. Розміщення дослідницьких наборів FAIR даних у будь-яких сховищах-репозитаріях (SSRN, Mendeley Data, Dimention, Zenodo тощо)
29. Інша інформація, яка заслуговує на увагу

Тетяна Вільчик. Незалежність адвокатури vs. незалежність судової влади: міжнародний та національний контекст. Стаття прийнята до публікації у німецькому науковому журналі у жовтні 2025 р.

Звіт затверджений на засіданні кафедри Протокол № 3 від 28.11.2025