ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри трудового права
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2022 РІК

1 Зіноватна Іляна Вікторівна
2 Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1 Посада

Старша викладачка

2.2 Науковий ступінь

к.ю.н.

2.3 Вчене звання

доцент

3 Тема науково-дослідницької роботи

Сучасні проблеми у сфері зайнятості та соціального забезпечення

4 Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

1.5

5 Наукова новизна отриманих результатів

1. Зроблено висновок, що судова практика на рівні Верховного Суду надає відповіді на питання, які чітко не врегульовані законодавством, дозволяючи роботодавцям і працівникам приймати зважені та законні рішення в цій сфері. Зауважено, що на сьогодні потребує вдосконалення нормативне регулювання положень щодо порядку припинення трудового договору за угодою сторін та приведення їх у відповідність із практикою правозастосування. 2. Медіація займає особливе місце в системі позасудового вирішення трудових спорів і її слід розуміти як добровільний, альтернативний спосіб вирішення трудового спору, шляхом ведення переговорів із залученням третьої сторони (медіатора) для досягнення взаємоприйнятного рішення сторонами спору. 3. Задля досягнення соціальної справедливості, дотримання принципів соціальної держави, врахування суспільної значимості результатів трудової діяльності, запропоновано внести зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» відповідно до яких, передбачити право на пенсію за вислугу років всім категоріям, які зазначені в Законі України «Про пенсійне забезпечення». Враховуючи правову природу пенсій за вислугу років, була внесена пропозиція щодо змін Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відповідно до яких, скасувати додаткову вимогу досягнення певного віку для отримання пенсії за вислугу років. З метою усунення економічного дисбалансу, зважаючи на правову природу пенсій за вислугу років, запропоновано внести зміни до Закону України «Про прокуратуру» відповідно до яких, пенсія за вислугу років призначається лише за умови звільнення з роботи, яка дає право на таку пенсію. 4.Було визначено, що нові форми зайнятості в ІТ-сфері вимагають правової оцінки з метою надання їм правової визначеності. Серед особливих видів договорів на підставі яких ІТ-фахівці можуть виконувати роботу, слід виокремити: 1) трудовий контракт, укладений з резидентом Дія Сіті; 2) гіг-контракт; 3) трудовий договір про дистанційну роботу, 4) трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Кожній з наведених угод притаманні, як негативні так і позитивні наслідки для учасників трудових правовідносин. Було зроблено висновок, що праця ІТ-спеціалістів повинна бути врегульована нормами трудового права, з урахуванням суб’єктної диференціації за професійною ознакою. 5.Зроблено виснвок про необхідність внести зміни до прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», що полягають у визначені особливостей застосування норми частини третьої статті 119 КЗпП України, відповідно до яких, нову редакцію статті розповсюдити лише на тих працівників, які були призвані на військову службу після набрання чинності цим Законом.

6 Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Наукові статті:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7 Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

8 Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9 Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10 Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11 Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12 Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

13 Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

14 Прочитані лекції практичним працівникам

15 Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян. (кому, стосовно чого)
16 Участь у конференціях, семінарах (вказати повну назву конференції, дату та місце проведення)
17 Вказати членом редакційної колегії якого видання Ви є
18 Наявність авторських свідоцтв та патентів

19 Вказати членом якої спеціалізованої вчених ради ви є

20 Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1 Доктор наук

20.2 Кандидат наук

20.3 Доктор філософії

21 Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

22 Співробітництво з закордонними організаціями

23 Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

24 Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

25 Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

26 Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

27 Інша інформація, яка заслуговує на увагу

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № від