ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри кримінально-правової політики
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2025 РІК
1 Панова Світлана Василівна
2. Посада, науковий ступінь, вчене звання
3. Тема науково-дослідницької роботи
Кримінально-правові та кримінологічні засади протидії крадіжкам, поєднаним з проникненням у житло
4. Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)
2.2
5. Наукова новизна отриманих результатів
Досліджено воєнно-обумовлені детермінанти крадіжок, поєднаних з проникненням у житло, які виникли в результаті повномасштабного вторгнення на територію України. Встановлено, що війна формує нове криміногенне середовище, в якому «традиційні» фактори злочинності посилюються специфічними воєнними обставинами, а також утворюються нові, не властиві довоєнному часу фактори. До ключових воєнно-обумовлених детермінантів віднесено: обезлюднення населених пунктів, масові практики залишення житла, зміну соціально-демографічної структури на тимчасово окупованих територіях, зниження рівня охорони житлового фонду, послаблення роботи правоохоронних органів, поширення «цивільного» мародерства, обмеженість коштів та тривалість процедур відновлення пошкодженого житла, а також використання інформаційного простору у кримінальних практиках. Доведено, що війна не лише впливає на кількість крадіжок, поєднаних з проникненням у житло, але й змінює способи їх реалізації. Акцентовано увагу на значущості ефективного реагування на ці кримінальні практики, оскільки такий підхід має подвійний ефект: з одного боку – зменшення рівня крадіжок, поєднаних з проникненням у житло, а з іншого – відновлення безпекового середовища, яке було порушено або знищено війною. У зв’язку з цим кримінологічна характеристика осіб, які вчиняють крадіжки, поєднані з проникненням у житло, набула змін, що стосуються морально-психологічних характеристик, особливо це стосується територій наближених до лінії фронту. На основі офіційних статистичних даних і конкретних кримінальних проваджень проаналізовано динаміку участі різних соціальних груп у кримінальних правопорушеннях: за статтю, віком, освітою, зайнятістю, а також досліджено рецидивну злочинність. Зазначено, що особи, які скоюють крадіжки з проникненням у житло, психологічно схильні до ескалації насильства, що часто призводить до переходу таких злочинів у грабежі, розбої чи навіть убивства.
6. Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Наукові статті:
-
Воєнно-обумовлені детермінанти крадіжок, поєднаних з проникненням у житло
Вісник кримінологічної асоціації України. 2025.№2 (35). Частина 2. с.249. С. 90-99
Іншi наукометричнi бази даних
0,8 (обсяг, друк. арк.)
0,8 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
http://vca.univd.edu.ua/index.php/vca
-
Кримінологічна характеристика осіб, які вчиняють крадіжки, поєднані з проникненням в житло, в умовах війни
Юридичний науковий електронний журнал No 8/2025. С. 217-222.
Іншi наукометричнi бази даних
0,8 (обсяг, друк. арк.)
0,8 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
http://lsej.org.ua/8_2025/47.pdf
Тези наукових доповідей та повідомлень:
-
Війна, крадіжки, житло, латентність: нові виклики у кримінологічній площині
Правові реалії сьогодення: Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції (22 травня 2025 р.) Харків: Харківський національний економічний університет ім. С, Кузнеця, 2025 – с. 294. С. 185-193.
Іншi наукометричнi бази даних
0,1 (обсяг, друк. арк.)
0,1 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
-
Повноваження органів поліції в Україні у період дії воєнного стану
Особливості взаємин правоохоронних органів з іншими суб’єктами запобігання злочинності в період воєнного стану в Україні : матеріали всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації, 4 серпня – 14 вересня 2025 року. – Львів – Торунь : Liha-Pres, 2025. 104 с. С. 50-52.
Іншi наукометричнi бази даних
0,1 (обсяг, друк. арк.)
0,1 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
-
Сучасні технології та методи, які відіграють важливу роль у сфері економічної та фінансової безпеки.
Протидія злочинності в умовах довготривалої війни: збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Харків, 20 травня 2025 р.). Харків: Юрайт, 2025. 318 с.C. 169-174.
Іншi наукометричнi бази даних
0,2 (обсяг, друк. арк.)
0,2 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
https://zenodo.org/records/15728732
-
Роль кримінального покарання у протидії злочинності.
IUS PUNIENDI: голоси епох в суголоссі днів – до 85-річчя від дня наро дження проф. М.І. Панова (in memoriam): матеріали круглого столу, що відбувся у межах ІХ Харківського міжнародного юридичного форуму 27 вер. 2025р. / [редкол.: Ю.А. Пономаренко (голов.ред.), О.Е. Радутний, О.В. Харитонова]. Харків: Право. 2025. – 320 с. C.127-131.
0,2 (обсяг, друк. арк.)
0,2 (особистий внесок автора, друк. арк.)
0 (кількість цитувать)
Україна
https://dspace.nlu.edu.ua/handle/123456789/20569
7. Участь у розробці законопроєктів та проєктів інших нормативних актів
не приймала
8. Рецензування (підготовка експертних висновків) проєктів законів та інших нормативно-правових актів
9. Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10. Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11. Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12. Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України
-
13. Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України
-
14. Прочитані лекції практичним працівникам
-
15. Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян
16. Участь у конференціях, семінарах
-
Протидія злочинності в умовах довготривалої війни 20.05.2025 Харків Україна
-
IUS PUNIENDI: голоси епох в суголоссі днів – до 85-річчя від дня наро дження проф. М.І. Панова (in memoriam) 27.09.2025 Харків Україна
-
Правові реалії сьогодення 22.11.2025 Харків Україна
17. Видання, в яких Ви є членом редакційної колегії
18. Наявність авторських свідоцтв та патентів
-
19. Спеціалізовані та разові вчені ради, членом яких Ви є
-
20. Опонент, рецензент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були
21. Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)
-
22. Співробітництво з закордонними організаціями
-
23. Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією
-
24. Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі
-
25. Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році
-
26. Участь у грантових проєктах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проєкту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)
-
27. Кількість реалізованих експертних ролей (експертиза міжнародних конкурсів: Горизонт 2020, Горизонт Європа, Євратом, Erasmus+, Creative Europe, та інші)
28. Розміщення дослідницьких наборів FAIR даних у будь-яких сховищах-репозитаріях (SSRN, Mendeley Data, Dimention, Zenodo тощо)
29. Інша інформація, яка заслуговує на увагу
1. Науково-педагогічне підвищення кваліфікації за програмою "Особливості взаємин правоохоронних органів з іншими субʼєктами запобігання злочинності в період воєнного стану в Україні".Сертифікат № ADV-040825-OSUIA від 14.09.2025. (6 кредитів ЄКТС)
2. Проходження онлайн-курсу для викладачів дисципліни "Антикорупція та доброчесність". 19.08.2025. Номер сертифікату 2f36e51d34fb4330b836ba820c0feed0 (0.3 кредиту ЄКТС)
Звіт затверджений на засіданні кафедри
Протокол № 3
від 24.11.2025