ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри цивільного права №2
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2022 РІК

1 Попов Віктор Андрійович
2 Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1 Посада

асистент

2.2 Науковий ступінь

к.ю.н.

2.3 Вчене звання

-

3 Тема науково-дослідницької роботи

Проблеми окремих договірних зобов’язань у цивільному праві України.

4 Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

2

5 Наукова новизна отриманих результатів

1. Визначено, що перевалка фактично є цивільно-правовою послугою, що існує в межах транспортних відносин і є перевантаженням вантажу з одного виду транспорту на інший, а тому доцільно здійснити законодавче закріплення в рамках ст. 918 (чинної редакції), «Завантаження та вивантаження вантажу» в рамках ч. 3 наступної норми: Перевалка вантажів здійснюється на підставі договору перевалки вантажу, який укладається між власником перевалочного пункту та організацією, підприємством транспорту. Перевалка вантажу оформлюється відповідними актами, в яких зазначаються всі відомості про перевізника, вид транспорту, засіб виконання вантажних робіт, а також відомості про сам вантаж: назва, вид, маса, об’єм тощо.Питання уніфікації категорійного апарату, приведення деяких правових категорій у відповідність до загальновизнаних світових правових механізмів зробить поштовх до розвитку єдиного європейського правового простору і дозволить уникнути великої кількості спорів, що виникають на основі неоднакової інтерпретації деяких правових категорій. 2. Сформульовано визначення ділової репутації медичного працівника на підставі тих характеристик, що було нами встановлено. Ділова репутація лікаря – це сукупність об’єктивних та суб’єктивних факторів, що визначають становище суб’єкта, який наділений відповідною лікувальною спеціалізацією, у площині надання кваліфікованих медичних послуг з дотриманням законодавчих положень та етично-моральних засад під час здійснення професійних обов’язків, незалежно від місця роботи, але з урахуванням ділової практики та особистого освітнього портфоліо. 3. Визначено механізми зловживань у транспортно-логістичній сфері та способи їх подолання. Проаналізовано, що транспортно-логістична діяльність навіть у мирний час є однією із ключових напрямків діяльності економіки, а у воєнний час стає, без перебільшення, критичною. Разом з тим, критичного забарвлення ця діяльність набирає не тільки для нас, як сторони, на яку направлена агресія, а й для сторони, яка її направляє. Як відомо з економічної теорії, ланцюг забезпечення населення товарами містить низку елементів від виробництва до безпосередньої реалізації. Проте, однією із ключових у цій низці елементів є саме логістика. В умовах тотальної блокади російської економіки, закриття західних ринків, значний удар іде саме на логістичну сферу. Саме тому, представники перевізників, юристи і навіть керівництво деяких секторів економіки вдаються до маніпуляцій, хитрощів та зловживання правом.

6 Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Наукові статті:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7 Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

не брав

8 Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9 Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10 Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11 Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12 Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

-

13 Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

-

14 Прочитані лекції практичним працівникам

-

15 Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян. (кому, стосовно чого)
16 Участь у конференціях, семінарах (вказати повну назву конференції, дату та місце проведення)
17 Вказати членом редакційної колегії якого видання Ви є
18 Наявність авторських свідоцтв та патентів

не маю

19 Вказати членом якої спеціалізованої вчених ради ви є
20 Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1 Доктор наук

20.2 Кандидат наук

20.3 Доктор філософії

21 Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

не був

22 Співробітництво з закордонними організаціями

немає

23 Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

немає

24 Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

немає

25 Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

немає

26 Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

27 Інша інформація, яка заслуговує на увагу

Член організаційного комітету науково-практичної конференції ПРОБЛЕМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИВАТНОПРАВОВИХ МЕХАНІЗМІВ НАБУТТЯ, ПЕРЕДАЧІ, ЗДІЙСНЕННЯ ТА ЗАХИСТУ СУБ’ЄКТИВНИХ ЦИВІЛЬНИХ ТА СІМЕЙНИХ ПРАВ, присвяченої пам’яті професора Ч. Н. Азімова, кафедра цивільного права №2.

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № від