ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри цивільного права №2
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2022 РІК

1 Іванова Ксенія Юріївна
2 Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1 Посада

старша викладачка кафедри цивільного права №2

2.2 Науковий ступінь

rандидатка юридичних наук

2.3 Вчене звання

доцентка

3 Тема науково-дослідницької роботи

Договірні відносини в авторському праві: загальна характеристика та особливості

4 Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

1.8

5 Наукова новизна отриманих результатів

Досліджено органiзацiйні та процесуальні аспекти iнституту судового захисту суб’єктивних цивiльних прав i охоронюваних законом iнтересiв в Українi, визначено змiсту цього iнституту та тенденцiй його розвитку на пiдставi результатiв зазначеної судової реформи. Результатом дослiдження стало авторське бачення проблеми судового захисту суб’єктивних цивiльних прав i охоронюваних законом iнтересiв, яке базується на таких вихiдних принципах, як ґрунтовне мотивування судових рiшень, послiдовне слiдуванню нацiональними судами зобов’язанням, взятим Україною на себе в рамках Конвенцiї про захист прав людини та основоположних свобод 1950 р., розширення меж реального захисту прав людини судом у випадку наявностi вад або прогалин нормативного регулювання суспiльних вiдносин. Виявлено проблемні питання правового регулювання відносин при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Використання ДРТ ставить багато питань медичного, правового, морально-етичного характеру, зокрема, виникають проблеми й у визначенні походження дитини. За законодавством деяких країн існують обмеження в проведенні процедури штучного запліднення, сурогатного материнства, що сприяє вимушеним виїздам потенційних батьків в інші країни. Україна є країною, до якої часто приїжджають іноземці задля застосування такої методики лікування безпліддя, як сурогатне материнство, оскільки сурогатне материнство заборонене в деяких з них (наприклад, у Франції, Італії) або обмежене законом. Недосконалість правового регулювання відносин в цій сфері призводить до притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які намагаються вивезти таких дітей за межі країни, де сурогатне материнство дозволено, в країни, де воно заборонено. Європейський суд з прав людини визнає широкі межі розсуду окремих країн в правовому регулюванні відносин із використання допоміжних репродуктивних технологій, проте у питанні визначення походження дитини стоїть на позиції забезпечення якнайкращих інтересів дитини. Доцільно було б в тих країнах, де сурогатне материнство дозволено, на рівні нормативно-правового регулювання визначення походження дитини, яка народжена сурогатною матір’ю, передбачити загальні положення визначення її походження від матері та батька, не вимагаючи наявності документа про генетичну спорідненість дитини з кимось із батьків, що сприяло б якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

6 Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Монографії:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
Інше:
7 Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

8 Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9 Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10 Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11 Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12 Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

13 Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

14 Прочитані лекції практичним працівникам

15 Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян. (кому, стосовно чого)
16 Участь у конференціях, семінарах (вказати повну назву конференції, дату та місце проведення)
17 Вказати членом редакційної колегії якого видання Ви є
18 Наявність авторських свідоцтв та патентів

19 Вказати членом якої спеціалізованої вчених ради ви є

20 Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1 Доктор наук

20.2 Кандидат наук

20.3 Доктор філософії

21 Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

22 Співробітництво з закордонними організаціями

23 Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

24 Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

25 Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

26 Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

27 Інша інформація, яка заслуговує на увагу

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № від