ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри фінансового права
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2022 РІК

1 Котенко Артем Михайлович
2 Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1 Посада

Доцент

2.2 Науковий ступінь

Кандидат юридичних наук

2.3 Вчене звання

Доцент

3 Тема науково-дослідницької роботи

Правове регулювання податкової системи

4 Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

9.5

5 Наукова новизна отриманих результатів

Досліджено процеси цифровізації інновацій у фінансовій сфері та податковій системі. Визначено основні передумови та роль фінансових і податкових інновацій у розвитку економіки на макрорівні. Акцент робиться на цифрових технологіях як головній рушійній силі інновацій у фінансовому та податковому секторах. Встановлено співвідношення понять «фінансові та податкові інновації» та «фінансовий інжиніринг». Визначено основні напрямки цифровізації фінансового та податкового секторів. Визначено цифрові технології, які мають найбільший вплив на фінансові та податкові інновації, а саме: блокчейн, великі дані, штучний інтелект, хмарні технології, Інтернет речей. Обґрунтовано напрями правового регулювання та визначено подальші кроки щодо розвитку правового забезпечення цифровізації фінансового сектору. Для цього деталізовано складові правового регулювання, інституційного регулювання та науково-методичного регулювання цифровізації фінансового сектору. Удосконалено систему управління фінансовими та податковими інноваціями в умовах цифровізації. З цією метою деталізовано етапи процесу трансформації системи управління фінансовими та податковими інноваціями в умовах цифровізації та розроблено алгоритм цифровізації фінансового сектору. Також увагу було приділено податковій амністії як засобу виконання вимог BEPS (розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування). Впровадження плану дій BEPS в Україні має забезпечити застосування єдиних вимог до прозорість ведення бізнесу за міжнародними стандартами, підвищення ефективності податкове регулювання, а також фінансова стабільність в умовах переходу до вільного переміщення капіталу. Це безумовно має значний вплив на всі складові податкової системи України. У цій структурі також доцільно вести мову про гармонізацію вимог чинного законодавства з реаліями розвитку сучасного законодавства розвинених країн, зокрема, щодо реалізації загальноприйнятих стандартів боротьби з агресивним податковим плануванням. Пропонується удосконалити правовий механізм податкової амністії через закріплення непрямих методів визначення податкових зобов’язань платників податків у майбутньому. Запропонований відмінний від "класичного" підхід до визначення предмету фінансового права. Предмет фінансового права пропонується розглядати як однорідні суспільні відносини з приводу організації грошового (валютного) обігу; податкові відносини; відносини з приводу організації формування, розподілу та організації використання бюджетів; відносини з приводу формування, розподілу і використання позабюджетних цільових фондів.

6 Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Монографії:
Підручники:
Навчальні посібники:
Наукові статті:
7 Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

Ні

8 Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9 Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10 Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11 Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12 Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

Ні

13 Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

Ні

14 Прочитані лекції практичним працівникам

Немає

15 Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян. (кому, стосовно чого)
16 Участь у конференціях, семінарах (вказати повну назву конференції, дату та місце проведення)
17 Вказати членом редакційної колегії якого видання Ви є
18 Наявність авторських свідоцтв та патентів

Немає

19 Вказати членом якої спеціалізованої вчених ради ви є

Ні

20 Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1 Доктор наук

Ні

20.2 Кандидат наук

Ні

20.3 Доктор філософії

Ні

21 Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

Ні

22 Співробітництво з закордонними організаціями

Ні

23 Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

Ні

24 Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

Ні

25 Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

Ні

26 Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

27 Інша інформація, яка заслуговує на увагу

Займаюсь написанням докторської дисертації

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № від