ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри теорії права
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2023 РІК

1 Трихліб Крістіна Олексіївна
2 Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1 Посада

доцент

2.2 Науковий ступінь

кандидат юридичних наук

2.3 Вчене звання

доцент

3 Тема науково-дослідницької роботи

Тлумачення і ефективне забезпечення прав людини

4 Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

2.3

5 Наукова новизна отриманих результатів

Було проаналізовано ключові внутрішні і зовнішні виклилки для прав людини і правової системи України в цілому в умовах війни. Сьогодні Україна та її конституційний лад стикаються з величезними внутрішніми та зовнішніми викликами. Введення воєнного стану в умовах війни, з одного боку, призвело до суттєвих обмежень прав людини, а з іншого боку, наділило деякі органи державної влади, додатковими повноваженнями. У зв’язку з цим необхідно досягти справедливого балансу та зберегти функціонування правової держави. Водночас, необхідно розуміти, що у воєнний час основним принципом і обов’язком держави є збереження територіальної цілісності та забезпечення національної безпеки. Під час дослідження встановлено, що ключовими викликами для національного правопорядку України на даний час в умовах війни є, зокрема, конституційність спеціально прийнятого законодавства, ефективне забезпечення та захист основних прав і свобод людини, дотримання принципу пропорційності у разі тимчасових обмежень права людини, збереження системи стримувань і противаг за принципом поділу влади, забезпечення доступу до незалежного і неупередженого судочинства та визнання правового статусу і юрисдикції майбутніх міжнародних судів. Безсумнівно, війна в центрі Європи вимагає консолідації всього міжнародного та європейського співтовариства та вироблення ефективних механізмів протидії і припинення агресії. Отже, війна в Україні є викликом для всієї системи міжнародного публічного права та демократії загалом. Також встановлено, що ефективне забезпечення і захист прав людини є можливим лише в державі, ключовим принципом якої є верховенство права.

6 Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Монографії:
Інше:
7 Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

Не брала участі.

8 Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9 Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10 Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11 Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12 Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

13 Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

14 Прочитані лекції практичним працівникам

15 Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян. (кому, стосовно чого)
16 Участь у конференціях, семінарах (вказати повну назву конференції, дату та місце проведення)
17 Вказати членом редакційної колегії якого видання Ви є
18 Наявність авторських свідоцтв та патентів

19 Вказати членом якої спеціалізованої вчених ради ви є

20 Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1 Доктор наук

20.2 Кандидат наук

20.3 Доктор філософії

21 Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

Лауреатка ІІІ конкурсу Програми «ДЛЯ УКРАЇНИ», адресованого представникам суспільних та гуманітарних наук, організованого Фундацією Польської Науки.

22 Співробітництво з закордонними організаціями

23 Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

24 Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

25 Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

26 Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

1. Участь у реалізації Флагманського проєкту «FUTURE DEMOCRACY LAB (FDL) Ліберальна демократія – еволюція чи екзистенційна криза? Нові дослідницькі перспективи: суспільство – держава – міжнародна система». Виконавець. Факультет міжнародних і політичних досліджень Ягеллонського університету, м. Краків, Польща. 2. Реалізація Міжнародного Дослідницького Проєкту «Верховенство права та незалежне судочинство: ключові виклики для України і Польщі в контексті інтеграції до Європейського Союзу» в рамках перемоги в конкурсі Програми «ДЛЯ УКРАЇНИ», адресованого представникам суспільних та гуманітарних наук та організованого Фундацією Польської Науки. Головний виконавець з української сторони.

27 Інша інформація, яка заслуговує на увагу

1. Рецензування статей для іноземних фахових видань: 1) The Age of Human Rights Journal, Університет Хаена, Іспанія (індексується в SCOPUS). (0,1 друк.арк.) 2) Folia Iuridica, Лодзинський університет, Польща (індексується в SCOPUS). (0,2 друк.арк.) 2. Розробка англомовного курсу "Legal Writing (Technique)" для студентів другого курсу Міжнародно-правового Факультету, спеціальність 293 "Міжнародне право". 3. Підготовка навчально-методичної літератури (Силабус, Робоча Програма) англійською мовою. 4. Підвищення кваліфікації: 1) 17.05.2023 - 26.07.2023 - он-лайн участь у Програмі досліджень та розвитку в рамках партнерства Twin for Hope між Університетом Едж Хілл (Великобританія) та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого. 43 ак.год. Сертифікат № GRA/2023/SS/010. 2) 09.07.2023 - 16.07.2023 - Український юридичний дослідницький та мережевий захід, Літня школа 2023. НЮУ імені Ярослава Мудрого, спільно з Університетом Едж Хілл (Великобританія), Парламентський захід та дискусія у Вестмінстерському палаці у співпраці з Палатою громад з міжнародних справ та Центром національної безпеки у Великобританії, зустрічі з представниками британського парламенту (50 ак. год., сертифікат № 7).

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № 3 від 09.11.2023