ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри фінансового права
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2022 РІК

1 Дмитрик Ольга Олександрiвна
2 Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1 Посада

завідувач кафедрою

2.2 Науковий ступінь

доктор юридичних наук

2.3 Вчене звання

професор

3 Тема науково-дослідницької роботи

Проблеми визначення фінансово-правової природи віртуальних активів.

4 Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

5.93

5 Наукова новизна отриманих результатів

Окреслено певні проблеми, пов'язані із цифровізацією публічної фінансової діяльності. Зокрема, правовим регулюванням віртуальних активів, доведено, що фінансово-правову природу віртуальних активів необхідно визначати з урахуванням їх економічного і технологічного призначення. Розроблено рекомендації щодо розвитку системи державного внутрішнього аудиту в умовах використання цифрових технологій. Визначено, що під впливом цифровізації змінюються процедури проведення державного внутрішнього аудиту. Встановлено відповідність між етапами цифровізації аудиту і використовуваними цифровими технологіями. Проаналізовано зарубіжний досвід цифровізації державного внутрішнього аудиту. Визначено, що одним із ймовірних сценаріїв розвитку системи державного внутрішнього аудиту в зарубіжних країнах у найближчій перспективі може стати активне застосування технологій штучного інтелекту. Систематизовано види цифрових технологій в залежності від напрямків державного внутрішнього аудиту. З’ясовано, що максимальний ефект від використання цифрових технологій в сфері аудиту матиме місце у разі їх синергетичного поєднання. Встановлено узгоджену взаємодію між складовими елементами державного внутрішнього аудиту. Це дозволило представити процес розвитку системи державного внутрішнього аудиту в умовах цифровізації та визначити його головну мету – забезпечення більшої прозорості та ефективності обліку матеріальних активів завдяки новим цифровим технологіям. На основі аналізу існуючих механізмів захисту прав і законних інтересів споживачів небанківських фінансових послуг обґрунтовано актуальність та доцільність впровадження в Україні поряд із судовим захистом суб’єктів ринків небанківських фінансових послуг і альтернативних засобів захисту, зокрема, інституту фінансового омбудсмена. Виявлено основні тенденції функціонування сектору державних фінан­сів та банківської системи України в умовах війни. Визначено ризики та загрози, які впливають на фінансову стабільність в Україні. Проаналізовано державні програми підтримки внутрішньо переміщених осіб. Наголошено на можливостях поси­лення фінансових дисбалансів через військову агресію. Проаналізовано податково-митні новації Уряду України, запроваджені з метою “пом’якшення” шоків в економіці держави, та обґрунтовано їх наслідки. Показано, що скорочення податкових надходжень за два місяці війни частково є наслідком спрощених бюджетних процедур. Окреслено напрями зміцнен­ня фінансової стабільності в частині економії бюджетних коштів; нарощення міжнарод­ної макрофінансової допомоги з дотриманням принципів цільового витрачання коштів та адміністрування відповідно до стандартів і процедур ЄС

6 Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Підручники:
Навчальні посібники:
Наукові статті:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7 Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

ні

8 Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9 Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10 Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11 Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12 Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

ні

13 Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

ні

14 Прочитані лекції практичним працівникам

ні

15 Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян. (кому, стосовно чого)
16 Участь у конференціях, семінарах (вказати повну назву конференції, дату та місце проведення)
17 Вказати членом редакційної колегії якого видання Ви є
18 Наявність авторських свідоцтв та патентів

немає

19 Вказати членом якої спеціалізованої вчених ради ви є

ні

20 Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1 Доктор наук

ні

20.2 Кандидат наук

ні

20.3 Доктор філософії

офіційний опонент щодо дисертації Марцинкевича Віталія Анатолійовича на тему «Правове регулювання оподаткування пасивних доходів фізичних осіб в Україні», подану на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 08 «Право» за спеціальністю 081 «Право»

21 Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

ні

22 Співробітництво з закордонними організаціями

ні

23 Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

ні

24 Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

ні

25 Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

Заслужений діяч науки і техніки України. Указ Президента України від 23 серпня 2022 р. № 593/2022

26 Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

27 Інша інформація, яка заслуговує на увагу

ні

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № від