ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри кримінально-правової політики
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2023 РІК

1 Оробець Костянтин Миколайоович
2 Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1 Посада

асистент кафедри кримінально-правової політики

2.2 Науковий ступінь

кандидат юридичних наук

2.3 Вчене звання

немає

3 Тема науково-дослідницької роботи

Аксіологічні засади кримінально-правової політики

4 Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

4

5 Наукова новизна отриманих результатів

Виявлено зміст та ціннісне підґрунтя окремих напрямків кримінально-правової політики України. З’ясовано особливості пробаційного нагляду як нового для України виду покарання із застосуванням аксіологічного підходу. Виокремлено власну, інструментальну та соціокультурну цінність пробаційного нагляду. Сформульовано положення про те, що призначення судом та фактичне відбування пробаційного нагляду будуть доцільними тоді, коли мета виправлення може бути з високою ймовірністю досягнута проведенням соціально-виховної роботи, а захист суспільства від винного шляхом ізоляції не потрібен. Обґрунтовано, що запровадження пробаційного нагляду як виду покарання сприяє реалізації гуманізму, справедливості та інших правових цінностей та є логічним етапом процесу вдосконалення системи покарань у відповідності до нинішнього стану соціокультурного розвитку, сучасних уявлень про правові засоби боротьби з кримінальними правопорушеннями. З урахуванням матеріалів судової практики вдосконалено наукові положення, які стосуються кваліфікації кримінальних правопорушень, вчинених у співучасті. Конкретизовано загальні (фізична, економічна, соціальна та юридична), а також спеціальні (призначення, правовий режим користування та збереження, підвищена небезпечність деяких різновидів) ознаки військового майна, у зв’язку з якими воно включається до сфери суспільних відносин, що забезпечують дотримання встановленого порядку несення або проходження військової служби. Аргументовано положення про те, що суспільна небезпечність кримінально протиправної образи полягає в тому, що це діяння посягає як на суспільні відносини, які забезпечують особисту честь і гідність потерпілого, так і на інші групи суспільних відносин, причому саме останні виступають основним безпосереднім об’єктом кримінального правопорушення. Висловлено пропозицію щодо виключення ст. 435-1 з розділу ХІХ Особливої частини КК і перенесення цього законодавчого положення до одного з інших розділів Особливої частини. Визнано доцільним виокремити публічне виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії проти України як самостійне кримінальне правопорушення (виключивши ст. 436–2 та ч. 1 ст. 111–1 КК чинної редакції), у ст. 111–3 КК.

6 Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Навчальні посібники:
Наукові статті:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7 Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

немає

8 Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9 Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10 Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11 Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12 Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

немає

13 Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

немає

14 Прочитані лекції практичним працівникам

немає

15 Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян. (кому, стосовно чого)
16 Участь у конференціях, семінарах (вказати повну назву конференції, дату та місце проведення)
17 Вказати членом редакційної колегії якого видання Ви є
18 Наявність авторських свідоцтв та патентів

немає

19 Вказати членом якої спеціалізованої вчених ради ви є

немає

20 Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1 Доктор наук

немає

20.2 Кандидат наук

немає

20.3 Доктор філософії

немає

21 Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

немає

22 Співробітництво з закордонними організаціями

немає

23 Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

немає

24 Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

немає

25 Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

немає

26 Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

немає

27 Інша інформація, яка заслуговує на увагу

Міжнародне науково-педагогічне стажування, організоване Інститутом Науково-дослідним Люблінського науково-технологічного парку (м. Люблін, Польща) та IESF – Міжнародною фундацією науковців та освітян – «Interactive technologies of blended learning in the bachelor's and master's training in the European Union countries and Ukraine» (сертифікат ES№12753 від 13.03.2023, 1,5 кредита ECTS, 45 год.); міжнародне науково-педагогічне стажування, організоване Університетом Ca'Foscari (м. Венеція, Італія), Грузинським авіаційним університетом (м. Тбілісі, Грузія) та IESF – Міжнародною фундацією науковців та освітян – «Management of scientific and educational projects: international experience» (сертифікат ES№14249 від 31.05.2023, 6 кредитів ECTS, 180 год.). Членство у громадських організаціях «Всеукраїнська асоціація кримінального права», «Міжнародна фундація науковців та освітян», «Центр українсько-європейського наукового співробітництва».

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № від