ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри криміналістики
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2023 РІК

1 Латиш Катерина Володимирівна
2 Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1 Посада

асистент

2.2 Науковий ступінь

кандидат юридичних наук

2.3 Вчене звання

доцент

3 Тема науково-дослідницької роботи

Слідчі (розшукові) дії при розслідуванні кіберзлочинів (1,2 друк. арк.)

4 Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

1.8

5 Наукова новизна отриманих результатів

Проаналізовано роль цифрової криміналістики та її можливості у проведенні слідчих (розшукових) дій при розслідування кіберзлочинів. Цифрова криміналістика (форензіка, комп'ютерна криміналістика, розслідування кіберзлочинів) – прикладна наука про розкриття злочинів, пов'язаних з комп'ютерною інформацією, про дослідження цифрових доказів, методи пошуку, отримання і закріплення таких доказів. У ході дослідження виокремлено особливості цифрових розслідувань та варіанти їхньої оцінки міжнародними судами. Запропоновано шляхи використання сучасних інформаційних технологій під час проведення слідчих (розшукових) дій. Разом з тим виникає багато питань з приводу збору цифрової інформації різними субʼєктами (громадськими організаціями, журналістами та ін.), адже вбачається певна правова невизначеність процесуального статусу таких осіб та кримінально-процесуального оформлення результатів їхніх дій. Якщо вищезазначені громадські організації збирають інформацію про подію самостійно, тобто окремо від слідчо-оперативної групи, після огляду місця події, то тут особливих питань не виникає, адже це їхня самостійна діяльність, яка не пов’язана з процесом розслідування. Важливим є час збирання фактів, щоб це відбувалося перед оглядом місця події слідчо-оперативною групою, адже обов’язково має бути збережена цілісність слідової картини кримінального правопорушення. У звʼязку з чим, і було проаналізовано міжнародну судову практику щодо того, яким чином вирішується це питання у їхній правозастосовчій практиці, та запропоновано вирішення для української правозастосовчої системи.

6 Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Підручники:
Наукові статті:
Наукові статті у фаховому виданні:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7 Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

не приймала

8 Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9 Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10 Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11 Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12 Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

не працювала

13 Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

не працювала

14 Прочитані лекції практичним працівникам

немає

15 Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян. (кому, стосовно чого)
16 Участь у конференціях, семінарах (вказати повну назву конференції, дату та місце проведення)
17 Вказати членом редакційної колегії якого видання Ви є
18 Наявність авторських свідоцтв та патентів

немає

19 Вказати членом якої спеціалізованої вчених ради ви є

не була

20 Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1 Доктор наук

не була

20.2 Кандидат наук

не була

20.3 Доктор філософії

не була

21 Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

не була

22 Співробітництво з закордонними організаціями

Lithuanian Scientific Society (LSS), Vilnius University, Член Міжнародного Конгресу Криміналістів (INGO «Criminalists Congress») Член Міжнародної асоціації кримінального права ("AIDP")

23 Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

24 Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

Участь у виконанні міжнародного наукового проекту «Протидія вбивствам із застосування зброї масового знищення (ЗМЗ) в Україні шляхом підвищення місцевої спроможності виявляти та реагувати на загрози її розповсюдження» (грантова угода №SISNCT21CA3038, наданого Державним департаментом США).

25 Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

26 Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

Відповідальний виконавець проєкту фундаментального дослідження «Цифрова криміналістика та її роль у формуванні доказової інформації в умовах воєнних дій» (№ державної реєстрації в УкрІНТЕІ 0111u000956) на підставі договору з центральним органом виконавчої влади, за рахунок коштів МОН. Включений до тематичного плану Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. MSCA4Ukraine fellow.

27 Інша інформація, яка заслуговує на увагу

Participating in the Edge Hill University – Yaroslav Mudryi National Law University Summer School 2023 and the Ukrainian Legal Research and Networking Event, hosted by Edge Hill University at the Palace of Westminster, in collaboration with the House of Commons International Affairs and National Security Hub.

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № 4 від 15.11.2023