ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри права Європейського Союзу
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2023 РІК

1 Маринів Іванна Ігорівна
2 Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1 Посада

доцент

2.2 Науковий ступінь

к.ю.н

2.3 Вчене звання

доцент

3 Тема науково-дослідницької роботи

Міжнародний договір в публічному та наднаціональному правопорядку

4 Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

3.16

5 Наукова новизна отриманих результатів

Проведено аналіз законодавства, яке встановлює порядок використання національних нормативно-правових актів, міжнародно-правових договорів та acquis ЄС під час вирішення патентних спорів. Виокремлена позиція Суду ЄС стосовно автономних судових утворень та їх ролі під час тлумачення права ЄС. Окреслено реальні та потенційні загрози для цілісності права ЄС, єдності його використання на всій території Союзу. Запропоновано можливі шляхи їх попередження та відвернення. Проведено аналогії з попередніми проблемними ситуаціями, що стосувалися взаємодії Суду ЄС із Європейським судом з прав людини. Проаналізовано позицію Суду ЄС стосовно автономії права ЄС та інституцій ЄС зокрема. Розглянуто аргументацію Суду ЄС та виділено аргументи, на які в майбутньому зможе спиратися Уніфікований патентний суд під час використання права ЄС у своїй діяльності та взаємодії із Судом ЄС. Проведено аналіз правової бази, що регулює правосуб’єктність Уніфікованого патентного суду ЄС зокрема положень, що регламентують співробітництво Уніфікованого патентного суду ЄС з Судом справедливості ЄС, використання ним права ЄС при прийнятті рішень, а також відповідальність, що покладається на держави при порушенні права ЄС в результаті діяльності Уніфікованого патентного суду. Означено проблеми та виклики, які можуть виникнути після початку роботи Уніфікованого патентного суду, зокрема звернено увагу на відсутність деталізованого механізму регулювання питання колективної відповідальності держав-учасниць Угоди про Єдиний патентний суд перед Судом ЄС. У той же час європейська культурна спадщина є дуже важливою частиною загального культурного простору як для інститутів ЄС, так і для громадян держав-членів; а той факт, що на території Європи зосереджена половина пам’яток всесвітньої історичної спадщини, ілюструє глибину та обсяг культурного пласта, що підлягає збереженню, що вимагає від ЄС проведення узгоджених дій у сфері охорони культурних цінностей. Автор звертає увагу, що перші договірні документи не передбачали системи норм щодо культурної сфери, однак незважаючи на відсутність відповідних компетенцій, ЄЕС змушене було займатися питаннями культури вже на першому етапі своєї інтеграції.

6 Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Наукові статті:
7 Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

8 Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9 Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10 Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11 Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12 Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

13 Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

14 Прочитані лекції практичним працівникам

15 Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян. (кому, стосовно чого)
16 Участь у конференціях, семінарах (вказати повну назву конференції, дату та місце проведення)
17 Вказати членом редакційної колегії якого видання Ви є
18 Наявність авторських свідоцтв та патентів

19 Вказати членом якої спеціалізованої вчених ради ви є

20 Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1 Доктор наук

20.2 Кандидат наук

20.3 Доктор філософії

21 Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

22 Співробітництво з закордонними організаціями

23 Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

24 Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

25 Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

26 Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

27 Інша інформація, яка заслуговує на увагу

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № 3 від 14.11.2023