ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри фінансового права
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2023 РІК

1 Котенко Артем Михайлович
2 Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1 Посада

Доцент кафедри

2.2 Науковий ступінь

Кандидат

2.3 Вчене звання

Доцент

3 Тема науково-дослідницької роботи

Правова природа податкового обов'язку

4 Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

4.07

5 Наукова новизна отриманих результатів

Досліджено проблематику співвідношення розміру санкцій у контексті досягнення балансу публічних та приватних інтересів. Здійснено пошук оптимальних шляхів вирішення питань, пов’язаних із накладенням штрафів за порушення митних правил. Запропоновано шляхи покращення процедури контролю та сприяти збалансованому визначенню розмірів штрафів у митному праві з урахуванням публічного інтересу та захисту прав власності осіб. Висвітлено питання адміністративної відповідальності за порушення митних правил, приділено увагу важливості дотримання часових критеріїв при сплаті митних платежів та наслідкам недотримання цих критеріїв для держави. Розглянуто взаємозв’язок між матеріальним та процедурним впливом на упорядкування поведінки учасників відносин і зазначено, що ці дві сторони неможливо роз’єднати. Також стверджується, що держава має суверенне право встановлювати податки, збори та інші платежі на своїй території для забезпечення виконання власних функцій і задоволення суспільних потреб. Проаналізовано відносини між різними групами інтересів учасників відносин, такими як інтерес суспільства, держави, територіальної громади, державних органів та зобов’язаних осіб, розподіл цих інтересів на непропорційні групи та їх взаємозв’язок. Дослідження має важливе значення для розуміння проблем і перспектив у сфері митного права та адміністративної відповідальності. Його результати можуть сприяти поліпшенню законодавства й удосконаленню процедур контролю задля створення прозорої та ефективної правової системи, здатної забезпечувати інтереси всіх сторін у відносинах між суспільством, державою і приватними особами. Розглянуто механізми дотримання податкового законодавства в Україні та окремих країнах-членах ЄС (Австрія, Данія, Німеччина, Польща та Швейцарія). Зосереджено увагу на концепції податкової системи та її різних компонентах. Стверджується, що методи дотримання податкового законодавства є таким же елементом податкової системи, як і податки та збори. Досліджено заходи щодо збору податків, зосереджуючись на податкових заставах, арешті майна, стягненні штрафів, забезпеченні замість платежу, домовленості про відстрочку платежу. Незважаючи на те, що механізми є досить схожими в досліджуваних державах, те, що може відрізнятися, так це простота використання цих інструментів, захист, наданий платникам податків, і конкретні процедури впровадження цих інструментів, причому такі відмінності відображають унікальний правовий, культурний та адміністративний контекст кожної з них.

6 Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Підручники:
Навчальні посібники:
Наукові статті:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7 Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

8 Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9 Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10 Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11 Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12 Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

13 Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

14 Прочитані лекції практичним працівникам

15 Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян. (кому, стосовно чого)
16 Участь у конференціях, семінарах (вказати повну назву конференції, дату та місце проведення)
17 Вказати членом редакційної колегії якого видання Ви є
18 Наявність авторських свідоцтв та патентів

19 Вказати членом якої спеціалізованої вчених ради ви є

20 Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1 Доктор наук

20.2 Кандидат наук

20.3 Доктор філософії

21 Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

22 Співробітництво з закордонними організаціями

23 Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

24 Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

25 Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

26 Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

27 Інша інформація, яка заслуговує на увагу

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № 4 від 15.11.2023