ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри цивільного, господарського і фінансового права
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2023 РІК

1 Шевчик Олександр Сергійович
2 Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1 Посада

заступник директора з навчальної та наукової роботи, доцент

2.2 Науковий ступінь

кандидат юридичних наук

2.3 Вчене звання

доцент

3 Тема науково-дослідницької роботи

Проблеми правового забезпечення справляння окремих видів податків та проблемні аспекти проведення заходів податкового контролю

4 Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

1.5

5 Наукова новизна отриманих результатів

Виходячи судової практики ми виділили кілька груп осіб, яким в обов’язковому порядку має забезпечено правову допомогу у кримінальному провадженні: - особи, які внаслідок фізичних вад (німі, глухі, сліпі тощо) не здатні повною мірою реалізувати свої права (зазначена категорія осіб набула статус особи з інвалідністю); - інші явно виражені фізичні недоліки, такі як дефекти мови, що утрудняє можливість особи реалізувати наданих законом прав, що також, на нашу думку, служать підставою обов'язкової участі захисника. Встановлено, що на законодавчому рівні не визначено критеріїв фізичних вад через ступінь ураженості організму (наприклад відсоток ураження зору або слуху) для забезпечення обов’язкової участі захисника у провадженні за участі осіб з такими вадами. Тобто, фактично, не розроблені підстави обов'язкової участі захисника обвинуваченого з фізичними розладами. При відсутності єдиного визначення поняття фізичних вад і критеріїв, необхідних для оцінки їх значимості, питання про самостійне представлення обвинуваченим своїх інтересів, самостійну участь у кримінально-процесуальній діяльності вирішується на практиці на підставі суб'єктивної думки особи, що веде слідство або судді. Такий суб'єктивний підхід, безперечно, не сприяє зміцненню законності і забезпечення прав таких осіб, порушує головні засади кримінального процесу, призводить до неправильних висновків суду та визнання зібраних доказів недопустимими. Вважаємо, що доцільно з’ясовувати у особи, яка піддається кримінальному переслідуванню, її особистого сприйняття наявності чи відсутності у неї обставин, що позбавляють можливості повною мірою реалізувати свої права на захист самостійно. запропоновано наступні науково та практично обґрунтовані висновки до чинного законодавства: встановити мінімальні нормативно визначені ступені ураженості організму людини та/або критерії визначення фізичних вад, наявність яких буде підставою для обов’язкового залучення захисника; встановити вимогу обов’язкової письмової фіксації слідчим та/або прокурором та/або слідчим-суддею та/або судом факту суб’єктивного відношення особи, яка піддається кримінальному переслідуванню, щодо спростування чи підтвердження нею наявності обставин, що позбавляють можливості повною мірою реалізувати свої права на захист самостійно.

6 Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Монографії:
Наукові статті:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7 Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

8 Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9 Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10 Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11 Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12 Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

13 Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

14 Прочитані лекції практичним працівникам

15 Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян. (кому, стосовно чого)
16 Участь у конференціях, семінарах (вказати повну назву конференції, дату та місце проведення)
17 Вказати членом редакційної колегії якого видання Ви є
18 Наявність авторських свідоцтв та патентів

19 Вказати членом якої спеціалізованої вчених ради ви є

20 Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1 Доктор наук

20.2 Кандидат наук

20.3 Доктор філософії

21 Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

22 Співробітництво з закордонними організаціями

23 Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

24 Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

25 Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

Нагороджений почесною грамотою та нагрудним знаком виконавчого комітету Полтавської міської ради та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, 2023 рік.

26 Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

27 Інша інформація, яка заслуговує на увагу

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № 3 від 16.11.2023