ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри господарського права
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2024 РІК

1 Мілаш Вікторія Сергіївна
2. Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1. Посада

Доцент

2.2. Науковий ступінь

доктор юридичних наук

2.3. Вчене звання

доцент

3. Тема науково-дослідницької роботи

Особливості договірно-правового регулювання в умовах діджиталізації

4. Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.)

2..

5. Наукова новизна отриманих результатів

У контексті поглиблення процесів діджиталізації забезпечення гнучкості та адаптивності договірних комунікацій за участю суб’єктів електронної комерції пов’язано з варіативністю порядку укладання та способів підписання електронних договорів та комплексним (різноджерельним) регулюванням договірних відносин. Відзначено неприпустимість регулювання процедурних аспектів вчинення договірних правочинів за допомогою угод та/або застережень про технологію електронно-договірної взаємодії, про порядок застосування сторонами електронних агентів і т. ін., якщо на такі правочини не поширює дію ЗУ «Про електронну комерцію» (останні визначено ч. 2 ст. 1 Закону). Зазначено, що електронні оферта та акцепт не завжди об’єктивується у електронних документах, а електронний договір тільки у випадках безпосередньо зазначених в ЗУ «Про електронну комерцію» є таким, що за своїми правовими наслідками прирівнюється до договору, укладеного у письмовій формі. Сам факт укладення договору за допомогою інформаційно-комунікаційних систем не є підставою для визнання його укладеним у письмовій формі, що зумовлює необхідність кореляції відповідних положень ЦК України, ГК України, ЗУ «Про електронну комерцію», ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг» та ін., в частині змістовного наповнення та співвідношення таких понять як «електронна форма правочину», «електронний правочин», «електронна форма договору», «електронний договір», «електронний документ», «електронна форма надання інформації» тощо. Встановлено, що миттєва передача електронного повідомлення, яке вміщує оферту, не дозволяє застосування загального правила про можливість відкликання оферти до моменту або в момент її одержання адресатом. Проте чинним законодавством не передбачено спеціальних правил щодо порядку та форми відкликання електронної оферти. У контексті даного питання особливу увагу приділено з’ясуванню моменту одержання адресатом оферти, істотні умови якої одночасно включено до декількох електронних документів, доступ до яких може стати неможливим з технічних причин, що перебувають поза безпосереднім контролем адресата.

6. Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Навчальні посібники:
Наукові статті у фаховому виданні:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7. Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

8. Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9. Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10. Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11. Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12. Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

13. Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

14. Прочитані лекції практичним працівникам

15. Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян
16. Участь у конференціях, семінарах
17. Видання, в яких Ви є членом редакційної колегії
18. Наявність авторських свідоцтв та патентів

19. Спеціалізовані вчені ради, членом яких Ви є

Член 2-х спеціалізованих вчених рад з присудження наукового ступеня доктора наук за спеціальністю 12.00.04 – господарське право; господарсько-процесуальне право: Національного юридичного університету України імені Ярослава Мудрого; Національного університету «Одеська юридична академія»).

20. Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1. Доктор наук

20.2. Кандидат наук

20.3. Доктор філософії

Камишанський Владислав Ігорович "Правове забезпечення реалізації зовнішньоекономічної політики держави в умовах цифровізації" (захист відбувся 7 жовтня 2024 р.)

21. Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

22. Співробітництво з закордонними організаціями

23. Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

24. Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

25. Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

26. Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

27. Інша інформація, яка заслуговує на увагу

За звітний період пройдено курси підвищення кваліфікації (Тема курсів підвищення кваліфікації "Методика викладання дисциплін правничого спрямування у закладах вищої освіти", обсяг 180 годин/6 кредитів ЄКТС, термін 13.12.2023-15.01.2024). Науковий керівник аспіранта (Висоцький В. Г.)

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № 5 від 20.11.2024