ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗВІТ ВИКЛАДАЧА
Кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності
НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗА 2024 РІК

1 Мех Юлія Володимирівна
2. Посада, науковий ступінь, вчене звання

2.1. Посада

доцентка

2.2. Науковий ступінь

докторка юридичних наук

2.3. Вчене звання

доцентка

3. Тема науково-дослідницької роботи

Форми та методи державно-приватного партнерства в секторі безпеки України

4. Обсяг виконаної науково-дослідницької роботи (друк. арк.) 19.7
5. Наукова новизна отриманих результатів

На підставі вивчення національного та міжнародного досвіду взаємодії державних та приватних партнерів в секторі безпеки визначено основні форми та методи державно-приватного партнерства. Розмежовано форми державно-приватного партнерства та адміністративні форми державно-приватного партнерства в секторі безпеки України виходячи з того, що форми державно-приватного партнерства виражають інституційну та договірну діяльність такого партнерства з метою залучення в державний сектор інвестицій та/або отримання послуг від приватного сектору, адміністративні форми є зовнішнім виявом діяльності суб’єктів формування та реалізації державної політики у сфері державно-приватного партнерства в секторі безпеки України. Зроблено висновки, що до адміністративних форм державно-приватного партнерства в секторі безпеки належать: видання адміністративних актів; укладення адміністративних договорів; організаційні форми. Відповідно, адміністративні договори є одночасно і адміністративною формою, і формою державно-приватного партнерства, інші адміністративні форми (видання адміністративних актів та організаційні форми) не є формою державно-приватного партнерства в класичному розумінні, а є зовнішнім виявом діяльності відповідних суб’єктів. Окрему увагу приділено державному контролю форм державно-приватного партнерства в Україні (адміністративних договорів), який здійснюється через представників держави в органах управління або через моніторинг виконання умов договору; у сфері реалізації адміністративних форм, держава зберігає більш високий рівень контролю, оскільки діяльність суб’єктів формування та реалізації державної політики у сфері державно-приватного партнерства в секторі безпеки України регулюється адміністративними актами, дозволами та заходами адміністративного примусу. Розкрито, що адміністративно-правові методи державно-приватного партнерства в секторі безпеки України поділяються на адміністративний примус та внутрішньо-організаційні. Адміністративний примус полягає у застосуванні до суб’єктів державно-приватного партнерства заходів адміністративної відповідальності за порушення правил внутрішньої адміністративно-господарської діяльності при реалізації державно-приватного партнерства. В сфері державно-приватного партнерства в секторі безпеки України переважають внутрішньо-організаційні методи, які забезпечують належну організацію та виконання державно-приватного партнерства, до яких відносяться: планування, аналіз ефективності, контроль, моніторинг.

6. Форми впровадження виконаних НДР (розділи монографії, підручника, навчального посібника, наукові статті, тези наукових доповідей та повідомлень та ін.)
Монографії:
Підручники:
Наукові статті у фаховому виданні:
Тези наукових доповідей та повідомлень:
7. Участь у розробці законопроектів та проектів інших нормативних актів

Участь не приймала.

8. Рецензування (підготовка експертних висновків)проектів законів та інших нормативно-правових актів
9. Підготовка наукових висновків на запити Конституційного Суду України
10. Підготовка наукових висновків на запити Верховного Суду
11. Підготовка наукових висновків (Офіс Президента України, СБУ, Прокуратура)
12. Робота консультантом комітетів/депутатів Верховної Ради України

Не працювала.

13. Робота консультантом інших вищих та державних органів влади у науково-консультативних радах при Верховному Суді та Конституційному Суді України

Не працювала.

14. Прочитані лекції практичним працівникам

В рамках Загальної професійної (сертифікатної) програми «Запобігання корупції та забезпечення доброчесності на публічній службі» прочитано наступні лекції (цільова група: категорії посад державної служби: А, Б, В; категорії посад в органах місцевого самоврядування: I, II, III, IV, V, VI,VII): 1. «Державна політика України у сфері запобігання корупції. Корупційні ризики в діяльності посадових осіб місцевого самоврядування. Фінансовий контроль як інструмент запобігання корупції» (19 вересня 2024 р.); 2. «Антикорупційні обмеження й заборони на публічній службі» (3 жовтня 2024 р.). Програму погоджено з Національним агентством України з питань державної служби.

15. Підготовка відповідей (висновків) на запити органів державної влади та місцевого самоврядування, організацій та громадян
16. Участь у конференціях, семінарах
17. Видання, в яких Ви є членом редакційної колегії
18. Наявність авторських свідоцтв та патентів

Не маю.

19. Спеціалізовані вчені ради, членом яких Ви є

Не є членом спеціалізованої вченої ради.

20. Опонент, реценезент (підготовка відгуків на автореферати ) яких дисертаційних захистів були

20.1. Доктор наук

Не була опонентом та рецензентом.

20.2. Кандидат наук

Губачова Д.В. Взаємодія громадських об’єднань з суб’єктами публічної адміністрації: адміністративно-правовий аспект (січень 2024 року, офіційний опонент).

20.3. Доктор філософії

Сурілова А.О. Правові основи публічного адміністрування суден у морських портах України (квітень 2024 року, офіційний опонент).

21. Чи були у звітному році лауреатом/стипендіатом (вказати повну назву стипендії/премії)

Не була.

22. Співробітництво з закордонними організаціями

1. Вармінсько-Мазурський університет в Ольштині (Республіка Польща, м.Ольштин). 2. Institute of Professional Development (Словакія, м. Братислава). 3. Приватна установа «Академія «BOLASHAQ» (Республіка Казахстан, м. Караганда).

23. Участь у наукових заходах спільних з облдержадміністрацією

Участь не приймала.

24. Участь у наукових дослідженнях на госпрозрахунковій основі

Участь не приймала.

25. Відзнаки чи нагороди отримані у звітному році

1. Диплом доктора наук (2 жовтня 2024 р.). 2. Сертифікат про підвищення кваліфікації у тренінговому центрі «Виховання доброчесності» Донецького державного університету внутрішніх справ за темою «Актуальні напрями підготовки здобувачів вищої освіти у сфері правоохоронної діяльності нової генерації» (2024 рік, м. Кропивницький; 1 кредит ЄКТС). 3. Сертифікат учасника Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми національного законодавства» (25 квітня 2024 року, Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка, м. Кропивницький; 0,3 кредити ЄКТС). 4. Сертифікат про проходження навчальної програми про волонтерство «Зміни починаються з нас», реалізовану Українською Волонтерською Службою та Корпусом миру в Україні за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні (19 червня 2024 року; 0,3 кредити ЄКТС). 5. Сертифікат про проходження курсу англійською мовою «Вступ до запобігання корупції» (Council of Europe HELP Programme, 10 червня 2024 року; 0,2 кредити ЄКТС). 6. Сертифікат про проходження курс англійською мовою «Право на свободу та безпеку» (Council of Europe HELP Programme, 22 серпня 2024 року; 0,25 кредити ЄКТС). 7. Сертифікат про завершення Літньої наукової школи «Інформаційно-комунікативні технології та міжсекторальна взаємодія у сфері державної служби» (Міністерство освіти і науки України, Національне агентство України з питань державної служби, 18-21 червня 2024 р., Nº ЛНШ-210624-162; 1 кредит ЄКТС).

26. Участь у грантових проектах, сертифікатних програмах, стипендіальних програмах (назва проекту, гранту, стипендії/ виконавці (ПІБ, посада)/ замовник/бюджет)

Участь не приймала.

27. Інша інформація, яка заслуговує на увагу

1. Захист докторської дисертації. Тема "Адміністративно-правовий механізм державно-приватного партнерства в секторі безпеки України" (спеціальність 12.00.07). 2. Заступниця завідувача кафедри з наукової роботи, профгрупорг кафедри, координаторка профорієнтаційної роботи на кафедрі, керівниця студентського наукового гуртка. 3. Проведення занять з адміністративного права англійською мовою. 4. Керівниця майнору "Детективна діяльність". 5. Куратор студентів військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. 6. Участь у професійних об’єднаннях за спеціальністю: 1). Асоціація фахівців адміністративного права; 2). Німецько-Українське Об’єднання Юристів; 3). Асоціація правників України; 4). Європейська поліцейська асоціація; 5). Асоціація міжнародного освітнього та наукового співробітництва.

Звіт затверджений на засіданні кафедри

Протокол № 5 від 19.11.2024