d.v.luchenko@nlu.edu.ua
(057) 757-77-33 (057) 757-73-20
м. Харків, вул. Пушкінська 77, каб. 95

Лученко Дмитро Валентинович

Проректор з наукової роботи, доктор юридичних наук, професор

Теми кандидатської і докторської дисертацій

Контрольне провадження

Інститут оскарження в адміністративному праві

Напрями/ теми основних наукових досліджень та інтересів

Принципи адміністративного права; механізм оскарження в адміністративному праві; способи захисту прав приватних осіб у відносинах із суб’єктами владних повноважень; адміністративно-правове регулювання у сфері використання штучного інтелекту

Народився 27 вересня 1974 р. у м. Кременчуці Полтавської області.

Трудову діяльність розпочав у 1992 р. на Крюківському вагонобудівному заводі Полтавської області, де працював слюсарем-інструментальником 3-го розряду.

У 1998 р. після закінчення Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого) вступив до аспірантури, яку закінчив у 2001 р. У 2003 р. захистив кандидатську дисертацію і до 2019 р. працював на посаді доцента кафедри адміністративного права Університету.

З 2014 по 2017 рр. навчався в докторантурі. У 2018 р. захистив докторську дисертацію. З вересня 2018 р. працює завідувачем наукового сектору конституційного та адміністративного права Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, з 2019 р. – професор кафедри адміністративного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

До сфери наукових інтересів входять теорія управління, адміністративне право і процес, процедури судового і позасудового оскарження, інститут електронних петицій, діяльність контролюючих органів, адміністративна процедура, проблематика прояву неповаги до суду, проблематика правового регулювання використання штучного інтелекту, діяльність громадських об’єднань.

Автор понад 100 наукових і навчально-методичних праць. Співавтор, заступник головного редактора 5-го тому Великої української юридичної енциклопедії «Адміністративне право», яка видається НАПрН України.

Бере активну участь в реалізації як міжнародних, так і вітчизняних проектів, серед яких «Партнерство для підвищення ефективності профілактики ВІЛ/СНІДу серед вразливих груп у Центральній Азії та Східній Європі» (2013); «Бібліотека прав людини», який започатковано Європейським центром верховенства права у співпраці з Кембриджським університетом (2018); координатор проєкту (сертифікатної програми з верховенства права), який реалізується Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого і Європейським центром верховенства права у співпраці з Університетом Південної Кароліни (США) та за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» (2021); співзасновник (2013) і голова (2019) Громадської організації «Асоціація фахівців адміністративного права»; голова ГО «Європейський центр верховенства права» (з 2017 р.). За його ініціативою реалізовано низку наукових і просвітницьких проектів, зокрема, «Програму академічного обміну з адміністративного права», що реалізується спільно з проектом ОБСЄ щороку починаючи з 2017 р.

З 2021 р. – член Наукової ради Національного фонду досліджень України (секція соціальних та гуманітарних наук).

Публікації

  • Administrative restrictions in ports: Practice of crew rotations during covid-19 pandemic
  • Non-tariff barriers: Ukrainian practice under conflict with russia and covid-19