Відбувся круглий стіл «Сучасні виклики правам і свободам людини», присвячений Всеукраїнському тижню права

Організатори: кафедра міжнародного права, гурток міжнародного права,  наукова бібліотека Університету за участю Головного територіального управління юстиції в Харківській області.

У заході взяли участь студенти, аспіранти, викладачі Університету та учні шкіл  м. Харкова.

Круглий стіл розпочався з привітального виступу проректора з навчальної роботи Ю.Г.Барабаша. До присутніх також звернулися завідуючий кафедрою міжнародного права І.В.Яковюк та провідний спеціаліст відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції в Харківській області Л.В.Парамонова.

Учасники  ознайомилися з відео-презентацією, присвяченою розвитку правого закріплення прав людини – «History of Human Rights», підготовленою студентами 1 курсу міжнародно-правового факультету С.Сенаторовою  та В.Должким.

Представники Головного територіального управління юстиції в Харківській області Л.В.Парамонова та А.В.Федоренко ознайомили присутніх з основними завданнями та напрямами діяльності управління та приділили особливу увагу таким питанням як правова допомога у цивільних, сімейних і кримінальних справах та антикорупційна політика в Україні. Остання тема викликала найбільший інтерес студентів і школярів, які показали значну обізнаність в роботі НАЗК, НАБУ та Мінюсту України.

Виступи студентів магістратури міжнародно-правого факультету Д.Саранчука і   В.Поліч були присвячені діяльності міжнародних організацій у сфері забезпечення прав людини у пенітенціарних установах та сучасному стану забезпечення реалізації прав на воду в світі.

Круглий стіл завершився відео- та фотозвітом флешмобу «П’ятихвилинка прав людини в школах Харкова», який презентували його організатори − доцент кафедри міжнародного права В.О.Галан, доцент кафедри міжнародного права І.Б.Кудас та студентка міжнародно-правового факультету О.Туєва. Завершальне слово було надане школярам, які поділилися своїми враженнями від флешмобу.

Також присутні ознайомилися з віртуальною тематичною виставкою, слайд-презентаціями, книжковою експозицією «Захист прав людини і основоположних свобод».

У рамках Всеукраїнського тижня права доцент кафедри конституційного права України С.Ю.Лукаш, студенти 2 курсу господарсько-правового факультету А.Бондаренко та Д.Коробова відвідали Харківську гімназію №152 з лекцією «Загальна декларація прав людини», яка викликала надзвичайну цікавість школярів.