Проведено круглий стіл «Сучасний стан та перспективи розвитку екологічного, земельного й аграрного права в умовах євроінтеграції»

Організатори: кафедра екологічного права і кафедра земельного та аграрного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У заході, який складався з двох частин (пленарного та секційного засідань), взяли участь науковці з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Хмельницького університету управління та права, Луцького національного технічного університету, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Державного вищого навчального закладу «Національний гірничий університет», Запорізького національного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України імені академіка В.З.Янчука, Національного університету «Одеська юридична академія», Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Університету митної справи та фінансів, Чернівецького національного університету імені  Ю.Федьковича, Львівського національного університету імені І.Франка, а також фахівці у сфері органічного землеробства.

Засідання відкрив проректор з наукової роботи Університету А.П.Гетьман, який подякував гостям і учасникам за те, що вони  знайшли час і завітали до Університету на науковий захід. Анатолій Павлович зазначив, що тема круглого столу досить актуальна, вона є продовженням дискусії,  започаткованої на І Харківському міжнародному юридичному форумі, додавши: «Від нас, науковців, чекають напрацювань і рекомендацій. Сподіваюсь, дискусія буде жвавою, предметною, високоінтелектуальною та плідною».

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять доцента кафедри екологічного права Шахова Віктора Семеновича, який пішов з життя 17 листопада цього року.

Під час пленарного засідання виступили: завідувач кафедри цивільного і господарського права Національного гірничого університету В.І.Андрейцев − «Правові аспекти євроінтеграції екологічної політики України»; проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого А.П.Гетьман − «Перспективи розвитку екологічного законодавства в умовах євроінтеграції»; начальник відділу європейської інтеграції Міністерства аграрної політики та продовольства України О.О. Хоменко − «Виконання зобов’язань у аграрній сфері в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» та ін.

За результатами конференції видано збірник тез наукових доповідей та повідомлень.