Дводенна Міжнародна наукова конференція «Сучасний вимір прав людини: конституційний контекст» (ХІ Тодиківські читання) зібрала понад 200 учасників

Серед них представники студентської, наукової спільноти, громадськості, органів публічної влади з України, Польщі Німеччини, Росії

Організатор: кафедра конституційного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

До учасників звернувся проректор з навчальної роботи Університету Ю.Г.Барабаш: «Для мене ця подія є особливою, адже ми не лише обговорюватимемо не лише питання прав людини в контексті конституційного права, а й згадуватимемо видатного науковця, учнем якого я пишаюсь бути – Юрія Миколайовича Тодику. На жаль, життя Юрія Миколайовича було коротким, і багато його задумів не були реалізовані. Він був автором десятків монографій, навчальних підручників, безлічі статей, виступів на конференціях. Але для мене особливо важливими були його лекції. Формат молодіжної конференції, обраний для Тодиківських читань, здається мені найдоречнішим, адже в такому форматі можна досягти певних інноваційних результатів. Ю.М.Тодика дуже любив спілкуватися зі студентами й молодими науковцями, вважаючи, що за ними майбутнє правничої науки».

Проректор також зазначив, що проблематика прав людини не просто не втрачає актуальності, а набуває абсолютно нових і цікавих видів. Формулюючи тему наукового дискурсу, організаційний комітет намагався охопити весь спектр прав людини, незалежно від поколінь і класифікацій».

Модератором першої панелі, присвяченої темі «Теорія прав людини в аспекті сучасного конституціоналізму», виступила завідувач кафедри конституційного права Університету Т.М.Слінько. Поділилися спогадами про Учителя й представили свої доповіді професор кафедри конституційного і муніципального права юридичного факультету Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна В.О.Серьогін (Мультикультуралізм в аспекті прав людини), доцент кафедри кримінального права №1 Університету О.В.Харитонова (Сучасний вимір прав людини крізь призму протидії гендерному насильству ти дискримінації), доцент кафедри конституційного права України Л.І.Летнянчин (Конституційні обов’язки людини в Україні крізь призму сьогодення) та ін. Слухачі активно ставили запитання і дискутували зі спікерами.

Роботу конференції продовжили такі тематичні панелі:

– «Конституційно-правова еволюція прав людини»

– «Теоретико-правові аспекти забезпечення та захисту виборчих прав»

– «Права людини в сучасних конституціях»

– «Органи публічної влади у механізмі реалізації та захисту прав людини в Україні».