22.01.20 р. у Конституційному Суді України відбувся науковий захід, ініційований науковцями Університету

Співробітники Університету професор кафедри адміністративного права, керівник Європейського центру верховенства права Дмитро Лученко, завідувач кафедри кримінального процесу Оксана Капліна та доцент кафедри теорії і філософії права, директор Центру дослідження верховенства права і релігії Дмитро Вовк взяли участь у круглому столі «Новації у сфері прав людини: міжнародний та європейський досвід для України».

Науковий захід відбувся в  Конституційному Суді за підримки Європейського центру верховенства права і Центру дослідження верховенства права і релігії Університету й складався з двох частин. Перша частина була присвячена обговоренню питань співвідношення релігійної свободи і безпеки. Після вступного слова голови КСУ Олександра Тупицького та модератора заходу професора кафедри адміністративного права, керівника Європейського центру верховенства права Дмитра Лученка, з доповіддю виступив директор Центру дослідження верховенства права і релігії Дмитро Вовк. Він розповів про нові Керівні вказівки ОБСЄ/БДІПЛ “Свобода релігії або переконань і безпека”, які були презентовані у штаб-квартирі БДІПЛ у вересні минулого року. Дмитро Вовк зупинився на питаннях концепції комплексної безпеки ОБСЄ, ролі свободи релігії або переконань як фундаментального права людини, зобов’язань держави щодо гарантування цього права та можливості й обсягу обмежень свободи релігії або переконань з міркувань національної безпеки, зокрема і в контексті України.

У другій частині заходу завідувач кафедри кримінального процесу Університету Оксана Капліна презентувала наукове видання «Окрема думка. Шлях до справедливості». Книжка, науковим редактором якої виступила професор Капліна, складається з вибраних окремих думок судді Європейського суду з прав людини Пауло Пінто Де Альбукерке. Професор Капліна розповіла про ідею і концепцію видання, значення окремих думок у діяльності загальних і конституційних судів, а також міжнародних судових установ, особливості викладення окремих думок суддею Пінто Де Альбукерке та їх вплив на практику ЄСПЛ й європейську доктрину прав людини.

У заході взяли участь чинні судді КСУ та судді у відставці, судді Верховного Суду, наукові консультанти суддів КСУ, працівники секретаріату, представники міжнародних правозахисних організації, науковці та адвокати.

Наприкінці, Дмитро Лученко і Оксана Капліна подарували учасникам заходу презентовані видання та передали примірники до бібліотечних фондів Конституційного Суду України та Верховного Суду.