7 березня 2020 р. доцентка кафедри кримінального права №1 Олена Харитонова виступила спікером панельній дискусії «EU-Ukraine: Equality and Empowerment Agenda»

До 8 березня – Міжнародного дня боротьби за права жінок – у Харкові в рамках програми «Посли європейської молоді в Україні» (Young European Ambassadors в Україні), що реалізується EU Neighbourhood East, відбулася панельна дискусія «EU-Ukraine: Equality and Empowerment Agenda».

Young European Ambassadors – це об’єднання молоді віком від 16 до 25 років з України, Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та країн Європейського Союзу. Це волонтери та волонтерки, які цікавляться відносинами між Європейським Союзом та їхніми країнами і прагнуть творити позитивні зміни уже сьогодні.

Проект «EU-Ukraine: Equality and Empowerment Agenda» – перша в історії програми Young European Ambassadors комплексна ініціатива, яка передбачає охоплення усіх регіонів України: заходу, сходу, півночі та півдня.

Спікерками заходу, що відбувся 7 березня у просторі Synergy Park у Харкові, стали  Марія Мезенцева – народна депутатка України, голова підкомітету з питань наближення законодавства України до законодавства ЄС комітету  ВРУ з питань інтеграції України з ЄС; Ольга Чичина – депутатка Харківської міської ради, радниця міського голови з гендерних питань, голова комісії з гуманітарних питань; Анна Шаригіна – віце-президентка НГО Харківське жіноче об’єднання «Сфера»; Олена Харитонова  – доцентка Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, експертка з питань гендерної рівності.

Під час дискусії, яку модерувала Лілія Антонюк, Амбасадорка європейської молоді в Україні, виконавча  директорка ГО «Жіноча Ліга», учасники та учасниці обговорили становище гендерної рівності та захисту прав жінок в Європейському Союзі та Україні, а також зобов’язання України у цьому контексті відповідно до Угоди про Асоціацію України з з Європейським Союзом.