24 червня 2021 р. відбувся вебінар “Право на забуття: проблеми реалізації та перспективи регулювання”

24 червня ГО “Цивілістична платформа” спільно з Центром права, етики та цифрових технологій університету провели вебінар “Право на забуття: проблеми реалізації та перспективи регулювання”.

На початку виступила модераторка заходу професорка кафедри цивільного права №1 Націонльного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Інна Спасибо-Фатєєва, яка наголосила на глибині теми права на забуття, а також на важливості міждисциплінарних досліджень щодо нього.

Доцент кафедри цифрової інформації Національного університету “Львівька політехніка” Петро Сухорольський розповів про можливості впливу людини на формування свого іміджу та дані, відмінності між цифровими та традиційними ЗМІ, зв’язок цього з викривленням інформації, а також вигоду компаній від впровадження права бути забутим.

У продовження вебінару збалансований погляд на юридичні підстави звернення до права на забуття презентував перший заступник головного редактора юридичного журналу “Право України” Олег Посикалюк, який навів приклади з судової практики, що демонструють баланс між правом на забуття та свободою слова, різні типи суб’єктів, задіяних у відповідних правовідносинах.

З коротким нарисом про зв’язок права бути забутим з принципами права, особливо з людською гідністю виступив професор, директор НДІ порівняльного публічного права та міжнародного права,  директор центру правотворчості ДВНЗ “Ужгородський національний університет” Михайло Савчин.

Після цього CEO “OnlineLawSchool” Роман Радейко звернув увагу на “білі плями” у регулюванні, які виникають внаслідок діяльності інфлюєнсерів, а також дав приклади екстратериторіальної дії європейського законодавства в сфері регулювання даних.

Доцентка кафедри теорії і філософії права, керівниця Центру права, етики та цифрових технологій НЮУ імені Ярослава Мудрого Юлія Размєтаєва, дала теоретичну рамку щодо права бути забутим, його можливої належності до прав людини, концепції автономії та ідентичності, які вплинули на розвиток цього права. Вона також підкреслила, що право на забуття необхідне у цифрову епоху, коли поняття часу та даних змінюються, так само як і звички щодо аналогової та онлайн-діяльності. На завершення вебінару доцентка кафедри цивільного права №1, провідна експертка Центру права, етики та цифрових технологій НЮУ імені Ярослава Мудрого Наталія Філатова-Білоус виступила з критикою права на забуття з точки зору економічного аналізу права та запропонувала застосувати аналогічну авторським правам рамку для того, щоб збалансувати права та інтереси зацікавлених сторін.