8 вересня 2021 р. розпочала роботу VII Осіння школа з кримінального права для викладачів «Європеїзація кримінального законодавства України»

Вже традиційно за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого приймає молодих викладачів, які прагнуть підвищити свою кваліфікацію, дізнатися про нові тренди та тенденції у науці кримінального права, методиках викладання. Сьогодні учасниками осінньої школи стали представники 14 провідних закладів вищої освіти України.

Тренерів та слухачів заходу привітав Координатор проектів ОБСЄ в Україні Посол Генрік ВІЛЛАДСЕН: «Пам’ятаючи про те, що якісна освіта є запорукою професійної майстерності  правника,  вже понад десятиліття ОБСЄ працює над покращенням юридичної освіти в Україні. Наш офіс тісно співпрацює з Урядом та провідними школами у розробці законодавчих актів, перегляді правових курсів та зміцнення спроможності студентів-правників. Я сподіваюся, що ця школа надасть вам змогу отримати досвід «з перших рук». Я також вірю, що ви матимете змогу принести досвід до навчального процесу та поділитися ним з вашими колегами».

Ректор Університету Анатолій ГЕТЬМАН у вітальному слові наголосив на тому, що постійне професійне самовдосконалення й залучення до обміну думками  є обов’язковими для кар’єри в галузі юридичної науки й освіти.  Анатолій Гетьман також додав, що у фокусі уваги цьогорічної осінньої школи знаходиться  проєкт нового кримінального кодексу, у  якому не лише творчо розгорнуто низку традиційних  норм, а є й принципово нові: «Наразі ніхто не знає якою буде подальша доля цього документу. Чи стане він чинний? Коли це станеться? Але так чи інакше він став видатним не лише для українських правників, а й для європейської науки кримінального права. З приємністю відзначаю, що сьогодні у залі присутні шість членів робочої групи, яка працює над проєктом кримінального кодексу».

Радник ректора Університету Василь ТАЦІЙ, який був ініціатором започаткування Осінньої школи з кримінального права для викладачів, наголосив на тому, що в останні роки у зв’язку з посиленням боротьби зі злочинністю особливо важливим є підвищення ефективності та стабільності кримінального законодавства. А відтак і питання його тлумачення, викладання та підвищення кваліфікації викладачів кримінального права є надзвичайно актуальними.

Голова Робочої групи з питань розвитку кримінального права Юрій БАУЛІН зазначив: «Для розробників проєкту нового кримінального кодексу осіння школа є одним із професійних форумів, учасники яких мають надати експертну оцінку проєкту».

Упродовж трьох днів перед слухачами школи виступатимуть науковці кафедри кримінального права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого професор Юрій БАУЛІН, завідувач кафедри Юрій ПОНОМАРЕНКО, доцентка Олена ХАРИТОНОВА, а також професорка кафедри кримінального права та кримінально-правових дисциплін Полтавського юридичного інституту Наталія ГУТОРОВА, професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права Національного університету «Києво-Могилянська академія» Микола ХАВРОНЮК, професор кафедри теорії права та прав людини Українського католицького університету В’ячеслав Навроцький, доцент кафедри кримінального та кримінального процесуального права Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олексій ГОРОХ, завідувачка кафедри теорії права та прав людини Українського католицького університету  Світлана ХИЛЮК.