Відбулася міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми судового права», присвячена 70-річчю з дня народження Івана Єгоровича Марочкіна

Організатор: кафедра судоустрою та прокурорської діяльності й кафедра адвокатури Університету за сприяння Проекту ЄС «PravoJustice».

У роботі конференції взяли участь науковці, практикуючі судді, експерти з України, Польщі, Німеччини, Естонії та Молдови.

Захід відкрив ректор Університету В.Я.Тацій, який поділився з присутніми спогадами про І.Є.Марочкіна: «Він був неординарною особистістю, яку характеризували порядність, принциповість і доброзичливість. Іван Єгорович стояв біля витоків створення кафедри організації судових та правоохоронних органів, фактично формував її науковий потенціал. Ми пам’ятатимемо його як талановитого педагога, навколо якого завжди збиралася молодь. Тематика сьогоднішньої конференції має свої корені в науковій думці й напрацюваннях Марочкіна».

Ректор також торкнувся питання реформування судової системи України: «Ми маємо поставити запитання: для кого ми проводимо судову реформу, для держави чи для людей? Якщо реформа здійснюється для людей, то вона має бути наближеною до них, відповідати рівню сприйняття простих громадян, а не професійних юристів. На мою думку, виші мають активно долучатися до правопросвітницької діяльності: надавати роз’яснення в пресі, створювати методичні матеріали для людей».

Модератор пленарного засідання проректор з навчально-методичної роботи В.В.Комаров зазначив, що конференція зібрала представників наукових центрів, які активно досліджують питання теорії судового права: Харкова, Києва, Одеси, Чернівців, Хмельниччини тощо. В Університеті ці дослідження походять із діяльності наукових шкіл Ю.М.Грошевого та І.Є.Марочкіна.

Учасники конференції обговорили сучасні проблеми судового права, прогалини правового забезпечення реформування системи судоустрою, новели законодавства щодо забезпечення статусу суддів, проблеми запровадження уніфікації в судових процедурах, реальні та очікувані результати трансформації прокуратури, місце прокуратури у державному механізмі, її взаємодію із суміжними інститутами та проблеми реформування інституту адвокатури в Україні.

На пленарному засіданні із доповідями виступили постійний представник Верховної Ради України в Конституційному Суді України А.О.Селіванов («Судове право з точки зору правосуддя, яке тільки починається»), експертка проекту ЄС «PravoJustice» Анна Адамська (Польща; «Відбір та оцінювання суддів в Україні у світлі кращих європейських практик»), суддя Конституційного суду України В.В.Городовенко («Законодавчі прогалини щодо реформування системи судоустрою (в аспекті дотримання Конституції України)»), суддя Вищого антикорупційного суду І.О.Білоус («Вищий антикорупційний суд України – місце в національній судовій системі, етапи формування, виклики») та ін.

До конференції було надруковано збірник її матеріалів.