Визнані експерти з права нерухомості та корпоративного права виступили з відкритими лекціями

До програми ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму увійшли відкриті лекції експертів адвокатської фірми KPD Consulting – партнера форуму.

Компанія, створена п’ятьма випускниками Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, є лідером у наданні юридичних послуг корпоративним клієнтам в Україні й за кордоном, серед яких міжнародні корпорації та вітчизняні фінансово-промислові групи, за такими напрямами, як нерухомість та будівництво, корпоративне право та M&A, банківсько-фінансове право, податкове право, вирішення спорів, господарські злочини, трудове право, антикорупційний комплаєнс, практика приватних клієнтів, практика Європейського права. За 12 років її існування KPD Consulting Law Firm розширила свій штат до 30 співробітників, переважна більшість яких закінчили  наш Університет.

Слухачами лекцій стали студенти та практикуючі правники.

Адвокат, партнер Юридичної компанії KPD Consulting Владислав Кисіль, який очолює практику нерухомості і будівництва, а також банківсько-фінансову практику компанії, обрав темою виступу «Трансакції з нерухомим майном: напрямки розвитку вітчизняного права та судової практики».

Лектор наголосив, що має на меті надати слухачам понятійну базу та зацікавити правом нерухомості та будівництва – напрямом юридичної практики, який є одним з найзатребуваніших і найприбутковіших у юридичному бізнесі.

Аналізуючи розвиток вітчизняного права нерухомості, Владислав Кисіль інтерпретував поняття права як мистецтво добра та справедливості і розглянув формування та застосування в Україні пов’язаної з цим визначенням теорії естопель. Також у своєму виступі він торкнувся питань інвестування в будівництво і розвитку доктрини «права очікування», забезпечення попередніх договорів та укладення договорів оренди майбутньої речі, доктрини добросовісності іпотекодержателя як нового механізму захисту кредитора тощо.

Адвокат, партнер Юридичної компанії KPD Consulting, керівник практики корпоративного права, злиття та поглинання Віталій Пацюк прочитав лекцію на тему «Революційні зміни в корпоративному праві України: вплив на корпоративні, господарські і цивільно-правові відносини».

Набуття чинності двома важливими законами – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів» та «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» – призвело до кардинальних змін у корпоративному праві України і наближення його до західної моделі.

Фахівець проаналізував практику застосування в Україні корпоративного договору й розповів, як правочин, що не порушує жодної норми закону, може стати нікчемним. У лекції йшлося про те, як співвідносяться статут і корпоративний договір у відносинах учасників ТОВ, наскільки захищені права мажоритарних і міноритарних власників частки, що сталося з переважним правом учасника на купівлю частки, і які проблеми створили нові правила спадкування частки. Також Віталій Пацюк здійснив аналіз дієвості й загроз у використанні такого механізму захисту інтересів учасників ТОВ, як безвідкладна довіреність. У виступі знайшло відображення й використання опціону у господарській діяльності і в корпоративних відносинах та співвідношення принципу Pacta sunt servanda і можливості обумовити виконання зобов’язання потестативними умовами. А ще слухачі дізналися, чи завжди тепер кредитор зможе розраховувати на виконання зобов’язання, строк якого не визначений, чи завжди частка в 99% гарантує 99% голосів на загальних зборах учасників, чи може головний лікар або керуючий партнер бути головою виконавчого органу, в чому важливість наглядової ради і яка відповідальність директора за конфлікт інтересів і конкуренцію з ТОВ, а також порушення інших фідуціарних зобов’язань керівника.

Обидві лекції супроводжувалися великою кількістю запитань і реплік від аудиторії.