9 січня 2020 р. в державному інформаційному агентстві «Укрінформ» (м. Київ) відбулося експертне читання на тему: «Зобов’язання держави відповідно до Конвенції ООН про ліквідацію дискримінації щодо жінок. Статті 2 та 3 Конвенції»

Учасники: Катерина Левченко — Урядова уповноважена з питань гендерної політики; Олена Суслова — голова Інформаційно-консультативного жіночого центру; Елла Ламах — голова ГО «Центр «Розвиток демократії», радниця голови Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення України з гендерних питань (на громадських засадах); Олена Уварова — стипендіатка програми Фулбрайт, к.ю.н., доцентка кафедри теорії та філософії права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; Олена Харитонова — к.ю.н., доцентка кафедри кримінального права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; Надія Стефанів — суддя Верховного суду України; Світлана Войцеховська — народна депутатка України VIII-го скликання; представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення України.

18 грудня 2019 року виповнилося 40 років з дня ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW).

Конвенція накладає на держави-учасниці (у тому числі Україну) юридичні зобов’язання :

1. забезпечити формальну рівність
  2. забезпечити субстантивну (сутнісну) рівність, тобто рівний старт та сприятливі умови для досягнення рівності результатів. Це означає, що державам недостатньо гарантувати поводження з жінками, ідентичне поводженню з чоловіками. Державам необхідно враховувати відмінності між чоловіками і жінками, що може затребувати неоднакового ставлення з урахуванням цих відмінностей
  3. забезпечити трансформативну рівність. Це означає зобов’язання держав трансформувати інститути, системи та структури, що вкорінюють і зберігають гендерні стереотипи, які закріплюють гендерну нерівність та дискримінацію.

Відповідно до CEDAW держави-учасниці повинні реалізовувати стратегії, що мають на меті перерозподілити владу та ресурси серед жінок та чоловіків таким чином, щоб на зміну чоловічій парадигмі влади та ієрархії прийшли рівнісні паттерни взаємодії.