1 червня 2020 р. за ініціативи курсантського складу та підтримки начальника Військово-юридичного інституту полковника юстиції Сергія Мельника відбувся круглий стіл на тему «Дотримання прав дітей в умовах збройного конфлікту на Сході України»

Захід відбувся з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та був присвячений актуальним та наболілим питанням вдосконалення правового механізму забезпечення прав дітей під час збройного протистояння на Сході України.

Активну участь у роботі круглого столу взяли завідувач науково-дослідної лабораторії Любомир Зіняк та доцент кафедри права Європейського Союзу Тетяна Анакіна, представники старших і молодших курсів інституту – курсанти Назар Яцин, Назарій Мачіха, Артур Уступний та Роман Ситник. Учасники обговорили низку актуальних питань щодо правового статусу вимушено переміщених осіб із числа дітей, подолання прогалин у вітчизняному законодавстві у сфері їхнього соціально-правового забезпечення та захисту прав дітей під час збройних конфліктів та у судових органах різних інстанцій.

Проведений за ініціативи курсантів Інституту захід був покликаний привернути увагу наукової спільноти та громадськості до актуальної проблематики навколо прав дітей як найменш захищеної категорії населення і нагадати суспільству про нагальну необхідність захищати їхні права в умовах збройних конфліктів.