4-6 червня 2020 р. команда Університету посіла 2 місце з написання письмового меморандуму на судових дебатах з міжнародного публічного права Telders International Law Moot Court Competition

Команда Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого гідно представила Університет на престижних змаганнях з міжнародного публічного права, які проводяться вже 43 роки поспіль.

Учасниками команди були Діана Лисенко (інститут прокуратури та кримінальної юстиції, 3 курс), Катерина Халіуліна (міжнародно-правовий факультет, 3 курс), Олена Стогній (міжнародно-правовий факультет, 3 курс) та Владислав Костін (міжнародно-правовий факультет, 2 курс магістратури).

До участі в змаганнях команду підготували випускники міжнародно-правового факультету Університету Микита Антонов та Ельміра Фархадова, які в минулі роки представляли Університет на судових дебатах з міжнародного публічного права Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition та Telders International Law Moot Court Competition.

У цьому році змагання повинні були проводитися протягом 4-6 червня в Палаці миру у Гаазі (офіційна резиденція Міжнародного суду ООН та Постійної палати третейського суду), проте через ситуацію у світі усні дебати не проводилися, а переможець вирішувався шляхом оцінювання письмових меморандумів. Команда Університету посіла 2 місце за написання письмового меморандуму сторони відповідача, обійшовши більше ніж 25 провідних європейських університетів.

Судові дебати точилися навколо справи, яка пов’язана з питаннями міжнародного морського права (чи є морське утворення каменем або островом), суверенітету (кому належить дане морське утворення), права міжнародних договорів (можливість невиконання міжнародного договору через докорінну зміну обставин) та права міжнародної відповідальності (чи буде держава нести відповідальність за дії приватних морських суден).