19.06.2020 р. понад 130 правників з України та зарубіжжя взяли участь у ХIІІ Тодиківських читаннях

Завершила роботу Міжнародна науково-практична конференція «Конституційний дизайн: від макро до мікро рівня» (ХIІІ Тодиківські читання)

Організатор: кафедра конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Формат: тематичні дискусії з актуальних питань конституційного права, що становить науковий, експертний, суспільний та практичний інтерес.

Захід зібрав понад 130 учасників з України, США, Польщі, Молдови тощо. Серед них представники Верховної Ради України, Конституційного Суду України, Офісу Президента України, а також провідних закладів вищої освіти та наукових установ.

Відкрив захід проректор із наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман.

З вітальним словом виступили проректор із навчальної роботи Юрій Барабаш та завідувачка кафедри конституційного права України Тетяна Слінько.

У межах конференції діяли такі тематичні напрями: засади сучасного конституціоналізму, конституційний дизайн і права людини, питання конституційно-правової еволюції.

Спікерами заходу виступили суддя Конституційного Суду України Віктор Колісник, народний депутат України, представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський, завідувачка кафедри процесуального права ЧНУ імені Юрія Федьковича Оксана Щербанюк, завідувач кафедри міжнародного приватного права та порівняльного правознавства Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Дмитро Лук’янов, доцентка кафедри теорії і філософії права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олена Уварова Олександрівна, аспірант юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Андрій Матат.

Доповіді усіх учасників конференції супроводжувалися численними запитаннями і жвавою дискусією.

За результатами конференції виданий збірник тез в електронному та друкованому варіантах.

Юрій Миколайович Тодика (1942-2007) – видатний державознавець, академік Академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри конституційного права України Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.

1990 року Юрій Миколайович пов’язав із харківським юридичним вишем. Він був ініціатором створення й незмінним завідувачем (з 1992 року) кафедри конституційного права України. Під його керівництвом були виконані та успішно захищені 14 докторських і кандидатських дисертацій.

Понад 230 опублікованих наукових праць Ю.М. Тодики були присвячені актуальним проблемам становлення конституціоналізму в Україні, демократичних засад конституційного ладу, розвитку конституційного процесу на сучасному етапі, теорії Конституції, правовому статусу громадян, іноземців і біженців, питанням виборчого права, державно-правової конфліктології, громадянства.

За значні здобутки в науково-педагогічній сфері Ю.М. Тодика був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, Почесною грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Конституційного Суду України. Він двічі ставав лауреатом Премії імені Ярослава Мудрого.